فعالیت 67 درصد کاربران خاورمیانه بر بستر دیجیتال

پلتفرم مبتنی بر بینش تعامل با مشتری MoEngage در تازه‌ترین گزارش خود توضیح داد 67 درصد کاربران خاورمیانه برای تعامل با برندهای مورد نظر خود به کانال‌های دیجیتال روی آورده‌اند.

براساس این گزارش اعلام شد برندهای مورد نظر کاربران در منطقه خاورمیانه می‌بایست هرچه سریع‌تر دیجیتالی شدن را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند تا بتوانند در فضای رقابتی پیش‌رو حضور داشته باشند.

همه‌گیری ویروس کرونا از جمله مواردی محسوب می‌شود که به شکل ویژه بر این عرصه تاثیر گذاشته  و در این میان شخصی‌سازی و دیجیتالی شدن خدمات دو عنصر کلیدی برای تعامل با کاربران محسوب می‌شود.

بازار آسیایی خاورمیانه یکی از مناطقی است که سریع‌ترین رشد را در عرصه دیجیتالی به خود اختصاص داده  و در حالی که نیمی از جمعیت آن کمتر از 25 سال دارند، بررسی‌های جدید نشان داده میزان آگهی ساکنان این منطقه در عرصه دیجیتالی نیز بسیار قابل‌توجه است.

با روند فعلی پیش‌بینی شده امارات متحده عربی تا سال 2025 میلادی به ضریب نفوذ 96 درصدی اینترنت دست یابد. به گفته مرکز MoEngage، بازار خرده‌فروشی‌های آنلاین نیز در سال 2022 میلادی در این منطقه 20 درصد رشد می‌کند و از بازار تجهیزات ساختمان‌سازی نیز پیشی می‌گیرد. این ارقام نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان در خاورمیانه آماده تغییر به سمت عرصه دیجیتال هستند.

منبع: itp