فصل نخست ۲۰۱۵ برای VMware، بهتر از پیش‌بینی‌های قبلی

فصل نخست ۲۰۱۵ برای VMware، بهتر از پیش‌بینی‌های قبلی

همکاران سیستم- شرکت VMware روز گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد فصل یکنواختی را گذرانده و البته در سه ماه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی میزان فروش و درآمدهای آن بهتر از پیش‌بینی‌های قبلی رقم خورده است.
به گزارش وبسایت Zdnet، این شرکت که از بزرگترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای مجازی‌سازی در جهان محسوب می‌شود در گزارش مالی خود مربوط به فصل نخست سال جاری میلادی توضیح داد که در زمان مذکور ۱۹۶ میلیون دلار یا به عبارت دیگر ۴۵ سنت به‌ازای هر سهم خود سود کرده است.
مجموع درآمدهای VMware در این دوره زمانی ۱.۵۱ میلیارد دلار گزارش شد که این رقم نسبت به درآمدهای مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد بیشتر بود. درآمدهای Non-GAAP این شرکت در دوره سه ماهه مذکور ۸۶ سنت به‌ازار هر سهم محاسبه شد.
وال استریت پیش‌بینی کرده بود درآمدهای Non-GAAP شرکت VMware در سه ماه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی ۸۴ سنت به‌ازای هر سهم در تالار بورس خواهد بود.
این شرکت توضیح داد که درآمد حاصل از فروش مجوزهای نرم‌افزاری در این مدت به ۵۷۶ میلیون دلار رسید که این رقم از سال قبل ۳ درصد بیشتر بود. همچنین درآمد مربوط به بخش نگهداری برای فصل نخست امسال با رشد ۱۵.۹ درصدی به ۸۱۳ میلیون دلار رسید که در مدت مشابه سال قبل این رقم ۷۰۱ میلیون دلار گزارش شد.
شرکت VMware فصل نخست سال ۲۰۱۵ میلادی را با ۷.۲۳ میلیارد دلار پول نقد و معادل آن به پایان رساند.
«پَت گلسینگر» مدیرعامل VMware در بیانیه جدید خود پلتفرم ابری چندگانه و یکپارچه این شرکت را تبلیغ کرد.
شرکت VMware برخلاف دیگر مراکز فعال در حوزه فناوری با تاثیرات چندانی از نوسانات نرخ ارز مواجه نشد. البته باید توجه داشت که درآمدهای این شرکت نرم‌افزاری به دو بخش آمریکا و بازار جهانی تقسیم می‌شود.