علی‌بابا از خدمات رایانش ابری ۲.۱ میلیارد دلار درآمد کسب کرد

همکاران سیستم- شرکت چینی علی‌بابا که این روزها به یکی از قطب‌های بزرگ خدمات رایانش ابری در بازار جهانی تبدیل شده است موفق شد در فصل چهارم از سال مالی جاری درآمد خود را بازار خدمات ابری خود ۱۰۳ درصد افزایش دهد تا مجموع درآمدهای سالانه آن از این حوزه به ۲.۱ میلیارد دلار برسد.

کسب و کار علی‌بابا در حوزه خدمات رایانش ابری باعث شده است این مرکز به بزرگترین ارایه دهنده زیرساخت‌های مربوطه در کشور چین تبدیل شود. در فصل چهارم سال مالی جاری این شرکت موفق شد ۶۹۹ میلیون دلار از بازار خدمات رایانش ابری درآمد کسب کند.

علی‌بابا اعلام کرد فروش محصولات و خدمات رایانش ابری آنها در فصلی که گذشت بسیار افزایش یافت و این اتفاق به دنبال افزایش تعداد کاربران و خدمات ارزش افزوده صورت گرفت. به گفته مرکز تحقیقاتی IDC، علی‌بابا نزدیک به ۵۰ درصد درآمد بازار زیرساخت‌های به عنوان خدمات در کشور چین را از آن خود کرده است.

در سه ماهه قبل از مارس ۲۰۱۸ علی‌بابا ۳۱۶ محصول و قابلیت جدید را در اختیار کاربران خود گذاشت که از بین آنها ۶۰ مورد به حوزه هوش مصنوعی، مدیریت داده و امنیت مربوط می‌شد. بزرگترین کاربرانی که در این دوره زمانی تحت پوشش خدمات رایانش ابری علی بابا قرار گرفتند شرکت ملی نفت چین، شرکت کاتای پسیفیک و دولت مالزی را شامل می‌شدند.

منبع: Zdnet