عرضه OwnCloud ۹ برای سرورهای ویندوزی و لینوکسی

عرضه OwnCloud ۹ برای سرورهای ویندوزی و لینوکسی

 همکاران سیستم- زمانی که نام ownCloud به میان می‌آید، می‌توان از آن به عنوان زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات (IaaS) در فضای پردازش ابری یاد کرد که می‌توان خدمات مربوط به آن را در سرورهای خانگی به اجرا درآورد. سیستم OwnCloud ۹ که از امروز عرضه شده است، خدمات گسترده‌تر از این را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، سازمان‌ها می‌توانند سیستم ownCloud را روی سرورهای مبتنی بر ویندوز یا لینوکس اجرا کنند و تنها کمتر از یک گیگابایت حافظه رم اشغال شود. تجربه نشان داده که این ادعا کاملا درست بوده و روی سرورها کمتر از یک گیگابایت حافظه رم اشغال شده است.

با این وجود ownCloud قصد دارد در عرصه سرورها خدمات گسترده‌تری ارایه دهد. گروه تحقیقاتی اروپایی CERN و شرکت استرالیایی AARNET ارایه دهنده خدمات شبکه‌ای خدمات مذکور را مورد استفاده قرار دادند. مرکز CERN از خدمات ownCloud استفاده می‌کند تا در طول یک روز بتواند حجمی معادل یک پتابایت داده را جمع‌آوری و بین بیش از ۸ هزار دانشمند در سراسر جهان توزیع کند. سیستم ownCloud رابط کاربری برای این حجم از داده‌ها را ارایه می‌دهد.

مدیران شبکه با سیستم ownCloud ۹ می‌توانند از پایانه‌های ذخیره‌سازی داده استفاده کنند تا به صورت گسترده از قابلیت‌های تحلیل داده در حجم گسترده بهره‌مند شوند. بنابراین، به عنوان مثال ownCloud قادر است این حجم گسترده از داده‌ها را بدون انتقال داده به پایگاه داده اصلی پردازش کند.