عرضه میان‌افزارهای جدید Red Hat برای کانتینرهای نرم‌افزاری

عرضه میان‌افزارهای جدید Red Hat برای کانتینرهای نرم‌افزاری

همکاران سیستم- کانتینرهای نرم‌افزاری از جمله محصولاتی هستند که شرکت‌های تحت خدمات DevOps ابزارهای کاربردی خود را در آنها قرار می‌دهند. در حالی که سرورهای فراوان از جمله سرور وب و ایمیل برای این کانتینرهای نرم‌افزاری ارایه شده است، تعداد کمی از میان‌افزارها در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی شرکت Red Hat تصمیم گرفته است این فرآیند را تغییر دهد.به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت Red Hat میان‌افزار Java Enterprise Edition خود را از سال ۲۰۱۳ میلادی به بعد با پلتفرم-به‌عنوان-خدمات OpenShift ادغام کرد. این اقدام پیش از عرضه سیستم Docker صورت گرفت و باعث شد تمام کانتینرهای نرم‌افزاری با ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری سازگار شوند.
سپس شرکت Red Hat به سرعت کانتینر نرم‌افزاری جدید راه‌اندازی کرد. در ژوئن ۲۰۱۵ نخستین پلتفرم اجرایی خود متناسب با کانتینرها را با نام OpenShift Enterprise ۳ عرضه کرد. این سیستم مبتنی بر کانتینرهای Docker، Kubernetes گوگل و Red Hat Enterprise Linux (RHEL)۷ ساخته شد.
«مایک پیِچ» مدیر مرکز توسعه میان‌افزار Red Hat هم‌اکنون با معرفی OpenShift ۳.۱ اعلام کرد که شرکت او به زودی سه سرویس جدید Red Hat JBoss Middleware‌ را مبتنی بر پلتفرم OpenShift عرضه می‌کند که این سرویس‌ها با نام‌های زیر شناخته می‌شوند: JBoss Fuse، سیستم مدیریت قوانین سازمانی JBoss BRMS، و سیستم JBoss Data Grid.
پیِچ در ادامه توضیح داد: «این خدمات به عنوان کانتینر Docker روی پلتفرم OpenShift عرضه می‌شوند و به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کمک می‌کنند تا سرویس‌های مذکور را در زیرساخت‌ها و میکروسرویس‌های خود به راحتی گسترش دهند».