عرضه سیستم‌عامل جامع گوگل برای همه‌ دستگاه‌ها تا ۵ سال آینده

همکاران سیستم- بر اساس گزارش‌های متعدد شرکت گوگل در حال کار کردن روی پروژه جدیدی برای توسعه سیستم عامل است که از آن با عنوان «فوشیا» یاد می‌کنند و قرار است به عنوان جایگزین بعدی اندروید روی انواع مختلف دستگاه‌ها اجرا شود.
شرکت گوگل طرح جامع یکپارچگی همه سیستم‌های عامل خود را پیش می‌برد و اگرچه چنین پروژه جامعی کاربردی به نظر می‌رسد، ولی اجرای آن دشواری‌های فراوان را پیش‌رو دارد.
خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده است که گوگل هم اکنون رویای یک سیستم عامل جامع برای همه دستگاه‌ها را در سر می‌پروراند. طی دو سال گذشته گوگل فعالیت‌های گسترده روی «فوشیا» انجام داده است و هم اکنون بیش از ۱۰۰ مهندس به‌شکل شبانه‌روزی در این پروژه مشغول به کار هستند.


مفهوم یک سیستم عامل جامع برای چندین دستگاه از جمله گوشی هوشمند، لپ‌تاپ، اینترنت اشیا، ساعت هوشمند و … تقریبا غیرممکن است. شرکت مایکروسافت هم رویای مشابهی را پیش روی خود می‌دید تا با توسعه پروژه Midori بتواند یک سیستم عامل یکپارچه برای همه دستگاه‌ها روانه بازار کند که در نهایت ویندوز ۱۰ را به جای آن عرضه کرد. اپل نیز دو سیستم عامل مجزای Mac OS و iOS را توسعه می‌دهد و البته تمایل به عرضه سیستم عامل یکپارچه برای لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌ها، ساعت‌های هوشمند و تلویزیون‌ها دارد.
این طور که خبرگزاری بلومبرگ در گزارش جدید خود توضیح داده است، گوگل تصمیم دارد این سیستم عامل را ظرف ۵ سال آینده برای اکوسیستم خود به‌شکل جامع عرضه کند. به راحتی می‌توان پیش‌بینی کرد که «فوشیا» نمی‌تواند چنین قابلیتی داشته باشد، ولی باید منتظر ماند و دید گوگل این پروژه را چگونه پیش‌ می‌برد.

منبع: Zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *