عرضه سرویس جدید Azure Bastion مایکروسافت

فضاهای میزبانی Bastion در اصل رایانه‌های ویژه و هدفمند در شبکه‌های طراحی شده هستند که به صورت ویژه برای مقاومت در برابر حملات سایبری مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین چندان جای تعجب نیست که مایکروسافت جدیدترین سرویس Azure را با این نام معرفی کند.

خدمات جدید Azure Bastion توسط «مارک راسینویچ» مدیر توسعه فناوری Azure در یک پیام توئیتی این گونه معرفی شده است: «سرویسی برای دسترسی ایمن به ماشین‌های مجازی شما خارج از فضای اینترنت». این سرویس هم اکنون به صورت عمومی عرضه شده است.

مایکروسافت روی وبلاگ رسمی خود این سرویس را با توضیحات بیشتر به این صورت معرفی کرده است: «Azure Bastion سرویس جدید مدیریتی پلتفرم به عنوان خدمات (PaaS) محسوب می‌َود که دسترسی‌های ارتباطی RDP و SSH را برای ماشین‌های مجازی شما مبتنی بر سیستم SSL فراهم می‌کند. این اتفاق بدون هرگونه آدرس IP عمومی روی ماشین‌های مجازی شما صورت می‌گیرد. سیستم Azure Bastion به صورت مستقیم دسترسی شما را به Azure Virtual Network فراهم می‌کند تا فضای میزبانی Bastion یا سرورهای-به‌عنوان-خدمات که با سیستم ارتباطی ماشین‌های مجازی شما یکپارچه شده است را در اختیار داشته باشید».

مدیران مایکروسافت توضیح دادند پیش‌نمایش سرویس جدید خود را روی صدها کاربر مورد آزمایش قرار داده‌اند. «یوسف خالدی» مدیر مرکز Azure Networking مایکروسافت در این خصوص گفت: «کاربرانی که در این طرح با ما همکاری کردند تمایل داشتند از یک روش آسان برای راه‌اندازی، اجرا و در مقیاس بالا از میزبان‌های Bastion مبتنی بر فضای Azure استفاده کنند و ما این امر را محقق کردیم».

منبع: zdnet