عرضه سرور تحلیلی HPE با حافظه ۴۸ ترابایتی

مرکز توسعه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم به HPE سرور جدیدی ارایه کرده است که می‌تواند حجم گسترده اطلاعات سازمانی را با سرعت بالا تحلیل کند.
این سرور جدید که HPE Superdome Flex نام دارد تا بیش از ۴۸ ترابایت حافظه را شامل می‌شود و طراحی آن به گونه‌ای است که می‌تواند تحلیل حجم گسترده اطلاعات در حافظه داخلی را برعهده بگیرد. این قابلیت بخشی وسیعی از حافظه را که HPE از آن با نام «محصول فوق پرسرعت» یاد می‌کند، به اشتراک می‌گذارد.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، طراحی ماژولی ۵U این سرور به گونه‌ای است که سازمان‌ها بر اساس آن می‌توانند سوکت‌های پردازنده مرکزی را از ۴ عدد به ۳۲ عدد افزایش دهند که این اتفاق بسته به نیاز پردازشی آنها برای تحلیل اطلاعات صورت می‌گیرد و سیستم مرکزی آنها می‌تواند پردازنده‌های پرقدرت‌تر از ۳.۶ گیگاهرتز یعنی هشتمین نسل پردازنده‌های Xeon اینتل را در اختیار بگیرد.
طراحی ماژولی این سرور همچنین به صورتی است که برای سازمان‌ها این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانند حجم گسترده و در حال افزایش داده‌ها را با سرعت بالا و مبتنی بر فرآیند پردازشی داخلحافظه تحلیل کنند.
«رندی مِیِر» مدیر همکاری‌ها و ماموریت‌های حیاتی سرورهای شرکت HPE در مورد این محصول توضیح داد:‌ «سازمان‌ها می‌خواهند تمام داده‌های خود را کنترل کنند تا از این طریق بتوانند اقدامات کاربردی در آن واحد را اعمال کنند و تصمیمات تاثیرگذار سازمانی را اتخاذ نمایند. این سرور به نیاز آن‌ها پاسخ می‌دهد»