عرضه راهکار برای ارزیابی میزان آمادگی کسب و کار‌ها در برابر رویدادهای غیرمترقبه

همکاران سیستم- شرکت AT&T از عرضه یک ابزار آنلاین خبر داده است که کسب و کارهای تجاری به کمک آن می‌توانند آمادگی خود را در برابر حوادث و پیشامدهای غیرمترقبه ارزیابی و آن را افزایش دهند.
به گزارش وب سایت eweek، این ابزار که «از کسب و کار خود محافظت کنید» نام دارد، شامل یک پرسشنامه ده سوالی است که کسب و کارهای مختلف به کمک آن می‌توانند سطح آمادگی خود را در برابر سوانح غیرمترقبه و رویدادهای ناگهانی احتمالی را ارزیابی کنند. این ابزار بر اساس یک سنجه ده قسمتی (از ۱ تا ۱۰) در مورد میزان آمادگی کسب و کارهای مختلف در برابر سوانح ناگهانی و غیرمترقبه قضاوت می‌کند و درباره نحوه بهبود و ارتقای آمادگی یک شرکت یا سازمان در برابر حوادث پیش بینی نشده پیشنهاداتی مطرح می‌کند.
بر اساس این گزاش، این ابزار با یکی از طرح‌های صلیب سرخ آمریکا که میزان آمادگی کسب و کارهای مختلف در برابر رویدادهای غیرمترقبه را به صورت دقیق‌تر پیش بینی می‌کند، نیز یکپارچه شده است.
شرکت‌ ای تی‌اند تی در حالی اقدام به عرضه این راهکار آنلاین کرده است که برخی گزارش‌ها از نامطلوب بودن سطح آمادگی کسب و کارهای تجاری مختلف در برابر حوادث غیرمترقبه خبر می‌داد. این شرکت در بیانیه خود به نقل از شرکت‌های بیمه نیز اعلام کرده است که حدود ۴۰ درصد از کسب و کارهای مختلف که از یک بلای طبیعی یا یک فاجعه انسانی آسیب می‌پذیرند، هرگز نمی‌توانند دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند. پژوهش یک موسسه پژوهشی تبلیغاتی نیز نشان داده است که حدود دو سوم از کسب و کارهای کوچک در آمریکا هیچ برنامه‌ای برای مقابله با رویداد‌ها و سوانح غیرمترقبه ندارند.
شرکت ‌ای تی‌اند تی همزمان با عرضه این ابزار، نتایج یکی از نظرسنجی‌های خود را که از کسب و کارهای کوچک صورت گرفته، منتشر کرده است. نتایج این گزارش حاکی از این است که ۷۱ درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک بر اهمیت بازیابی داده‌ها در هنگام بروز بحران و حوادث پیش بینی نشده تاکید کرده‌اند.