طرح جدید مایکروسافت برای به‌روزرسانی رایگان ویندوز سرور ۲۰۰۸

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت برای کاربران ویندوز سرور ۲۰۰۸، ۲۰۰۸ R۲، SQL Server ۲۰۰۸ و ۲۰۰۸ R۲ طرح جدیدی را اجرا می‌کند تا به موجب آن کاربران بتوانند پس از اتمام دوره رسمی پشتیبانی از محصولات یاد شده، به‌روزرسانی‌های رایگان دریافت کنند.
با این وجود مایکروسافت از آنها درخواست کرده است که برای دریافت به‌روزرسانی‌های رایگان لازن است تمامی محتویات و فعالیت‌های کاری خود را به فضای رایانش ابری Azure انتقال دهند. با این وجود این گزینه برای بسیاری از کاربران سازمان امکان‌پذیر به نظر می‌رسد.


افزایش دوره زمانی برای پشتیبانی از SQL Server ۲۰۰۸ و ۲۰۰۸ R۲ تا ژوئیه ۲۰۱۹ در نظر گرفته شده است و در این میان کاربران دو پلتفرم ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۰۸ R۲ نیز می‌توانند از خدمات پشتیبانی بهره‌مند شوند.
مایکروسافت توضیح داد که پس از تاریخ‌های مذکور هیچ گونه پشتیبانی امنیتی برای رفع حفره‌های موجود انجام نمی‌دهد و انتشار وصله‌های امنیتی رایگان فقط برای آن دسته از کاربران سازمانی انجام می‌شود که هزینه پرداخت کرده باشند. در این میان اگر کاربران سازمانی فضای کاری خود را به محیط پردازش ابری Azure انتقال دهند هم می‌توانند از این خدمات به صورت رایگان بهره مند شوند.
شرکت مایکروسافت امروز با انتشار بیانیه‌ای طرح جدید خود برای انتقال محیط کاری و سازمانی به فضای پردازش ابری Azure را منتشر کرد. این در حالی است که این شرکت قصد دارد هفته آینده کنفرانس سالانه Inspire را برگزار کند. این کنفرانس یک فرصت ایده‌آل برای ارایه دهندگان راهکارهای رایانش ابری محسوب می‌شود.

منبع: zdnet