صنعت نرم‌‏افزارهای همراه در بریتانیا ۳۰ میلیارد پوند درآمد تولید می‏‌کند

صنعت نرم‌‏افزارهای همراه در بریتانیا ۳۰ میلیارد پوند درآمد تولید می‏‌کند

همکاران سیستم- مطالعه‌‏ای که به سفارش شرکت گوگل انجام شده است نشان می‏‌دهد صنعت نرم‌‏افزارهای همراه (اپلیکیشن‌ها) در بریتانیا تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۰ میلیارد پوند درآمد تولید خواهد کرد.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، شرکت گوگل در یکی از نشست‏‌های تخصصی کنفرانس توسعه نرم‌‏افزاری خود که به I/O مشهور است اعلام کرده است صنعت نرم‌‏افزارهای همراه در بریتانیا امسال ۴ میلیارد پوند درآمد تولید خواهد کرد. این پیش‏‌بینی مستند به مطالعه‌‏ا‌ی است که به سفارش گوگل و توسط شرکت ویژن موبایل (Visionmobile) انجام شده است. این مطالعه نشان داده است که حجم درآمدهای تولید شده توسط این صنعت تا سال ۲۰۲۵ به ۳۰ میلیارد پوند خواهد رسید.
بر اساس این گزارش، اقتصاد نرم‌‏افزارهای همراه در بریتانیا با شتاب زیادی در حال رشد است. مات بریتین، یکی از مدیران بخش اروپای مرکزی و شمالی در شرکت گوگل در این باره گفته است: این گزارش نشان می‏‌دهد که استعدادها و نیروهای متخصص و کارآفرین حوزه فناوری در بریتانیا با سرعت انفجارگونه‌‏ای در حال رشد است. این روند صنعت جدیدی به وجود می‏‌آورد که با سرعت در سراسر جهان گسترش می‌‏یابد و بریتانیا هم‌‏اکنون در خط مقدم این جبهه است. وی گفته است: فعالیت ۳۰ هزار نفری که در بریتانیا عضو مرکز حمایت از شرکت‏‌های نوپای ما هستند و صدها توسعه‌‏دهنده دیگری که در کنفرانس I/O شرکت کرده‏‌اند و نیز هزاران دانش‌‏آموخته‌ای که از کلوب‌‏های برنامه‌‏نویسی غیردرسی ما بهره می‏‌برند، همگی نشان‌‏د‌هنده این است که بریتانیا هم‌‏اکنون صاحب مهیج‌‏ترین صنعت فناوری در جهان است.
مطالعه شرکت ویژن موبایل نشان می‏‌دهد که هم‏‌اکنون در بریتانیا ۸ هزار شرکت که در مجموع ۴۰۰ هزار را در استخدام خود دارند، در اقتصاد نرم‌‏افزارهای همراه این کشور فعالیت می‏‌کنند. رشد این صنعت امسال ۳۰ هزار فرصت شغلی جدید را برای مردم این کشور به ارمغان خواهد آورد که بخش زیادی از آنها در لندن متمرکز خواهد بود. پژوهشگران همچنین دریافته‏‌اند متوسط سن توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزار در این کشور زیر ۳۵ سال است و فقط بیست درصد آنها بالای ۴۴ سال سن دارند. یکی از دیگر یافته‏‌های جالب این مطالعه این است که خودآموزی به شیوه‌‏ای غالب در میان توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزار تبدیل شده است. ۸۳ درصد توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزارهای همراه بریتانیا تاکنون از هیچ آموزش رسمی برخوردار نبوده‌‏ا‌ند.