صنعت آی تی در آمریکا همچنان اشتغال زاست

همکاران سیستم- مرکز آمار نیروی کار در آمریکا اعلام کرد صنعت آی تی در ماه اکتبر امسال حدود 12.500 فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. این رقم نشان می‌دهد قدرت اشتغال زایی صنعت آی تی در این کشور دوباره روند فزاینده‌ای به خود گرفته است.
به گزارش وب سایت itworld ، مرکز آمار نیروی کار آمریکا که پیش از این از کاهش قدرت اشتغال زایی صنعت آی تی در ماه سپتامبر خبر داده بود، اخیراً اعلام کرده این صنعت 12.500 شغل جدید به بازار کار این کشور افزوده است. این مرکز پیش از این اعلام کرده بود صنعت آی تی در ماه سپتامبر حدود ۱۷۰۰ فرصت شغلی خود را از دست داده است.
بر اساس این گزارش، صنعت آی تی در ماه‌های ژوئیه و آگوست 36.300 شغل جدید به بازار نیروی کار آمریکا افزوده بود. کاهش مشاغل مرتبط با صنعت آی تی در ماه سپتامبر از سال ۲۰۱۰ به بعد بی‌سابقه بوده است. البته تحلیل‌گران در‌‌ همان زمان گفته بودند روند نزولی مشاغل آی تی در ماه‌های بعد از سپتامبر ادامه نخواهد یافت. گزارش اخیر مرکز آمار نیروی کار آمریکا نشان می‌دهد این پیش بینی‌ها در عمل به تحقق پیوسته است.
دیوید فوت، مدیر عامل شرکت پژوهشی فوت پارتنر علت کاهش قدرت اشتغال زایی صنعت آی تی در ماه سپتامبر را پایان سال مالی ۲۰۱۲ و شدت گرفتن پیکارهای انتخاباتی آمریکا دانسته بود. این شرکت با تجزیه و تحلیل آمارهای منتشرشده از سوی مرکز آمار نیروی کار آمریکا دریافته است که بخش‌های مختلف صنعت آی تی از نظر اشتغال زایی تفاوت‌هایی با هم داشته‌اند. بر اساس یافته‌های این شرکت، بخش خدمات مشاوره‌ دهی فنی و مدیریتی صنعت آی تی در اکتبر توانسته ۴۵۰۰ شغل جدید ایجاد کند. در بخش خدمات طراحی سیستم‌های رایانه‌ای نیز ۶۶۰۰ شغل ایجاد شده است. بخش ارتباطات راه دور و پردازش داده نیز در این مدت ۱۴۰۰ شغل به مشاغل صنعت آی تی افزوده است. بخش خدمات هاستینگ سرور‌ها نیز در این زمینه عملکرد چندان موثری از خود نشان نداده است.
بر اساس این گزارش دو بخش خدمات مشاوره دهی فنی و مدیریتی و بخش طراحی سیستم‌های رایانه‌ای در ۲۹ ماه گذشته توانسته‌اند حدود 2910200 شغل جدید به مشاغل آی تی آمریکا بیفزایند.