صدها کارمند مایکروسافت این هفته اخراج شدند

صدها کارمند مایکروسافت این هفته اخراج شدند

همکاران سیستم- مدیران مایکروسافت ژوئیه امسال اعلام کرده بودند که قصد دارند طی سال مالی ۲۰۱۷ میلادی ۲۸۵۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کنند و در این راستا، هم‌اکنون بخش دیگری از کارمندان مایکروسافت شغل خود را از دست داده‌اند.

به گزارش وبسایت Zdnet، آخرین فرآیند اخراج کارمندان مایکروسافت این هفته صورت گرفت که بر اساس آن شاغلین در شعبه‌های ردموند و لندن به همراه دیگر مناطق جغرافیایی از این شرکت بیرون رفتند.

روزنامه فایننشال تایمز در تاریخ ۱۶ سپتامبر گزارش داد شرکت مایکروسافت قصد دارد تمامی دفاتر Skype در شهر لندن را تعطیل کند. یکی از سخنگویان مایکروسافت در این خصوص گفت اخراج کارمندان لندن به دلیل تثبیت برخی موقعیت‌های شغلی در حوزه مهندسی صورت می‌گیرد که این تصمیم هر دو زیرمجموعه Skype و Yammer در بر می‌گیرد. او گفت که بر اساس این تصمیم ۲۲۰ نفر در این مرحله شغل خود را از دست خواهند داد.

به گفته سخنگوی مایکروسافت، این شرکت طی یک هفته گذشته ۳۰۰ نفر از دیگر کارمندان خود را در نقاط مختلف جهان اخراج کرد که البته بیشتر آنها در شهر واشنگتن مشغول به کار بودند. طی یک هفته گذشته تعداد زیادی از کارمندان مایکروسافت در شعبه ردموند پس از اخراج شدن از این شرکت، اخبار مربوطه را روی فیسبوک به اشتراک گذاشتند.

در ژوئیه ۲۰۱۶ مقامات مایکروسافت اعلام کردن که در نظر دارند ۲۸۵۰ نفر از کارمندان خود را طی سال مالی جاری اخراج کنند. این سال مالی در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ به پایان می‌رسد.