شرکت SAP با رشد درآمدی ۱۴ درصدی از اوراکل پیش افتاد

شرکت SAP با رشد درآمدی ۱۴ درصدی از اوراکل پیش افتاد

همکاران سیستم- شرکت آلمانی SAP که یکی از غول‌های نرم افزاری جهان به شمار می‌رود، توانسته است رکورد درآمدهای خود در چهل سال گذشته را بشکند. گزارش‌های مالی SAP نشان می‌دهد درآمد این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2011 با 11 درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به 4.5 میلیارد یورو رسیده است.

به گزارش سایت theregister درآمد شرکت SAP از راه فروش محصولات نرم افزاری در سه ماهه چهام سال 2011 با 16 درصد رشد به رقم 1.74 میلیارد یورو رسیده است. درآمدهای ناشی از فروش خدمات پشتیبانی این شرکت هم با 14 درصد رشد به رقم 2 میلیارد یورو رسیده است.

برآوردها نشان می‌دهد شرکت SAP در سال 2011 در مجموع 14.23 میلیارد یورو درآمد داشته است که این رقم 14 درصد بیشتر از درآمد این شرکت در سال 2010 است. درآمد حاصل از فروش خدمات برای کل سال 2011 نیز 7.35 میلیارد یورو است که این رقم در مقایسه با سال گذشته 12.7 درصد رشد را نشان می‌دهد.

شرکت SAP در بیانیه ای اعلام کرده است که با رشد درآمدی دو رقمی خود توانسته بزرگترین رقیبش یعنی شرکت اوراکل را پشت سر بگذارد. گزارش فروش اوراکل نشان می‌دهد درآمد این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2011 فقط 2 درصد رشد داشته است.

شرکت SAP همچنین اعلام کرده است بخش زیادی از رشد درآمدی خود را مرهون فروش ابزارهای مربوط به پایگاه‌های داده  HANA است. SAP در سال گذشته میلادی از راه فروش ابزارها و برنامه های مربوط به این پایگاه های داده، 100 میلیون یورو به دست آورده است. فروش محصولات نرم افزاری ویژه تلفن همراه نیز  درآمدی 100 میلیون یورویی را به خزانه این شرکت واریز کرده است.