شرکت IBM خدمات جدیدی برای توسعه نرم‌افزارهای کسب و کار عرضه کرد

شرکت IBM خدمات جدیدی برای توسعه نرم‌افزارهای کسب و کار عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت IBM قصد دارد خدمات جدیدی برای شتاب بخشیدن به توسعه نرم‌افزارهای مورد نیاز کسب و کارها  عرضه کند.

به گزارش وب‌سایت pcworld، شرکت IBM قصد دارد خدمات جدیدی به نام «DevOps» عرضه کند که کسب و کارها و شرکت‌ها به کمک آن خواهند توانست فرایند توسعه نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را با سرعت بیشتری انجام دهند. این خدمات شامل مجموعه‌ای از ابزارها و رویه‌ها است که ارتباط بین تیم‌های عملیاتی کسب و کارها و تیم‌های توسعه نرم‌افزار را تقویت می‌کند و به چرخه توسعه نرم‌افزارها شتاب بیشتری می‌بخشد.

بر اساس این گزارش، خدمات نوآوری DevOps دربردارنده مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و ابزارهای نرم‌افزاری است که سازمان‌ها و شرکت‌ها به کمک آن می‌توانند برآورد دقیق‌تری از عملیات خود داشته باشند و از این طریق جریان و فرایند کاری توسعه نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را با شتاب بیشتری پیش برند. این خدمات همچنین به شرکت‌ها و کسب و کارها کمک می‌کند راهکارهای پردازش ابری مورد نیاز خود را طراحی کنند.

گفتنی است DevOps که از ترکیب دو واژه Development و Operation ساخته شده است در اصل شیوه‌ای برای طراحی نرم‌افزار است که در آن بر همکاری و هماهنگی بین متخصصان آی تی و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار تاکید می‌شود. برآوردهای شرکت پژوهشی IDC نشان داده است بخش زیادی از کسب و کارها و شرکت‌های تجاری قصد دارند از راهکارهایی از این دست برای توسعه نرم‌افزارها و سیستم‌های مورد نظر خود استفاده کنند.