ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

شرکت گیگیا؛ ستاره در حال ظهورِ بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری

شرکت گیگیا؛ ستاره در حال ظهورِ بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری

همکاران سیستم- نشریه CRM Magazine که هر ساله بر‌ترین عرضه‌‌‏کنندگان راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری را معرفی می‌‏کند، این بار از شرکت گیگیا به عنوان یکی از ستاره‌‏های در حال ظهور در بازار این راهکار‌ها نام برده است.
به گزارش وب‏‌سایت marketwire، شرکت گیگیا (Gigya) از سوی نشریه سی آر‌ ام مگزین به عنوان یکی از شرکت‌‏های خوش‌‏آتیه در بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری معرفی شده است. این نشریه از شرکت‏‌هایی چون سیلزفورس، سپ، مایکروسافت، اوراکل و نت سوئیت نیز به عنوان بزرگ‌ترین برندگان این بازار نام برده است.
بر اساس این گزارش، «ستاره‏‌های در حال ظهور» عنوان یکی از جوایز این نشریه است که به شرکت‏‌های خوش‌‏آتیه و دارای محصولات خلاقانه اعطا می‌‏شود. امسال این جایزه نصیب شرکت گیگیا، یکی از عرضه‏‌کنندگان فناوری‏‌های مدیریت داده‌‏های مشتریان شده است. این شرکت اوایل سال ۲۰۱۳ را با رشد خیره‌‏کننده‌‏ای پشت سر گذاشته است. در حال حاضر بیش از ۷۰۰ شرکت و سازمان مشتری محصولات گیگیا هستند و فناوری‏‌های این شرکت نیز ماهیانه به دست بیش از یک و نیم میلیارد کاربر نهایی می‌‏رسد.
پاتریک سالیر، مدیر عامل شرکت گیگیا کسب عنوان «ستاره در حال ظهور» از سوی نشریه سی‏ آر اِم مگزین را مایه افتخار خوانده و گفته است: گیگیا با بیش از ۷۰۰ مشتری خود به سرعت در حال تبدیل شدن به یک شاخص و استاندارد در حوزه مدیریت داده‏‌های مشتریان است.
گفتنی است شرکت گیگیا در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری صاحب چندین راهکار معروف است که از سوی شرکت‌‏های بزرگی مثل پپسی، وریزون و‌ ای بی‌ سی مورد استفاده قرار می‌‏گیرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *