شرکت سیسکو شش هزار عنوان شغلی خود را حذف می‌کند

شرکت سیسکو شش هزار عنوان شغلی خود را حذف می‌کند

همکاران سیستم- مدیران سیسکو سیستم، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده راهکارها و محصولات شبکه‌ای پس از انتشار گزارش درآمدی سه ماهه چهارم سال مالی خود اعلام کرده‌اند قصد دارند ۶ هزار عنوان شغلی این شرکت را حذف کنند.
به گزارش نیویورک تایمز، شرکت سیسکو سیستم اعلام کرده است در سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۱۴ خود ۱۲.۳۶ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم کمتر از درآمد ۱۲.۴۲ میلیارد دلاری این شرکت در دوره مشابه سال گذشته است. این شرکت درآمد خالص خود را نیز ۲.۲۵ میلیارد دلار اعلام کرده است که باز هم از درآمد خالص ۲.۲۷ میلیارد دلاری سه ماهه چهارم پارسال کمتر است. با این همه این شرکت توانسته است از در این دوره عملکرد فراتر از انتظارات داشته باشد. شرکت تحلیلی تامسون رویترز پیش از این پیش‌بینی کرده بود سیسکو در این دوره ۱۲.۱۴ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

بر اساس این گزارش، سیسکو سال مالی خود را با درآمدی ۴۷.۱۴ میلیارد دلاری به پایان رسانده است که این رقم ۳ درصد کمتر از درآمد پارسال این شرکت است. درآمد خالص سیسکو نیز با ۲۱ درصد کاهش در مقایسه با سال گذشته به ۷.۸۵ میلیارد دلار رسیده است. انتشار این گزارش درآمدی سیسکو باعث شده است ارزش هر سهم این شرکت حدود ۱.۴ درصد کاهش یابد.

مدیران سیسکو در نشستی که با حضور تحلیلگران و سرمایه‌گذاران این شرکت برگزار کرده‌اند گفته‌اند قصد دارند در ماه‌های آینده شش هزار عنوان شغلی را از ساختار این شرکت حذف کنند. این تصمیم به معنای کاهش ۸ درصد از کل نیروی سیسکو خواهد بود. مقامات این شرکت ضرب‌الاجل مشخصی را برای اجرای تصمیم خود اعلام نکرده‌اند.

جان چامبرز، مدیر عامل سیسکو که قبلاً یکی از متصدیان ممتاز بخش فروش IBM بوده است مدت‌ها است می‌کوشد این شرکت را به سمت عرضه نرم‌افزار و خدمات مشاوره‌دهی به کسب و کارها سوق دهد. این همان الگویی است که در اوایل دهه ۱۹۹۰ IBM را که در آن زمان فقط یک عرضه‌کننده سخت‌افزارهای رایانه‌ای بود، نجات داد. هدف وی در شرکت سیسکو نیز این است که شرکت‌ها و نهادهای دولتی را متقاعد کند از انواع جدید شبکه‌های بزرگ و مجهز به حسگر استفاده کنند.