شرکت سافت‌بانک به ابر رایانه IBM زبان ژاپنی می‌آموزد

شرکت سافت‌بانک به ابر رایانه IBM زبان ژاپنی می‌آموزد

همکاران سیستم- شرکت IBM قصد دارد به کمک شرکت ژاپنی سافت بانک (SoftBank) به ابر رایانه واتسون خود زبان ژاپنی بیاموزد.به گزارش وب‌سایت zdnet، دو شرکت IBM و سافت بانک قصد دارند با همکاری یکدیگر به ابر رایانه واتسون زبان ژاپنی بیاموزند و فناوری پردازش شناختی این ابر رایانه را با فناوری ربوت اجتماعی Pepper که متعلق به سافت‌بانک است، ترکیب کنند. این همکاری نقطه عطف مهمی برای فناوری ابر رایانه واتسون به شمار می‌رود چرا که باعث می‌شود جای پای این ابر رایانه در بازار کسب و کارهای ژاپن که بعد از آمریکا و چین سومین اقتصاد بزرگ جهان است محکم شود. نتیجه دیگر این همکاری این است که واتسون قرار است ژاپنی بیاموزد. آموختن زبان ژاپنی برای این ابر رایانه هوشمند از این نظر مهم است که زبان ژاپنی بر مبنای الفبای کانجی است که آموختن آن به رایانه مستلزم طراحی مجموعه‌ای از دیاگرام‌ها و طرح‌های دشوار است.

مزیت این همکاری برای شرکت سافت بانک نیز این است که IBM قرار است فناوری روبوت Pepper را به قابلیت پردازش شناختی مجهز کند. این روبوت که دارای توانایی‌های ویژه در زمینه رفتارهای اجتماعی و احساسی است، قرار است از لحاظ شناختی هوشمندانه‌تر عمل کند تا بتوان از آن به شیوه موثرتری در صنایع مختلف استفاده کرد.

شرکت سافت بانک همچنین قصد دارد اپلیکیشن‌ها و خدمات مربوط به ابر رایانه واتسون را در ژاپن معرفی کند. صنایعی از قبیل آموزش، بهداشت و سلامت، بیمه، بانکداری و فروشگاهی از جمله اولین صنایعی هستند که قرار است خدمات ابر رایانه واتسون برای آن‌ها عرضه شود. این همکاری باعث خواهد شد شرکت IBM بتواند از پایگاه‌های داده شرکت سافت بانک به عنوان پایگاه‌های میزبان استفاده کند.