شرکت دل ۱۰۰ میلیون دلار به کسب و کارهای تازه تاسیس کمک می‌کند

شرکت دل ۱۰۰ میلیون دلار به کسب و کارهای تازه تاسیس کمک می‌کند

همکاران سیستم- شرکت دل قصد دارد ۱۰۰ میلیون دلار از بودجه خود را صرف تامین اعتبار مورد نیاز کسب و کارهای تازه تاسیس کند. دل به این امید دست به این اقدام زده است که این شرکت‌ها بتوانند روابط پایداری را با دل شکل برقرار کنند و در بلندمدت به مشتری پایداری برای این شرکت تبدیل شوند.
به گزارش وب سایت eweek، شرکت دل می‌کوشد با اختصاص یک بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری بخشی از بودجه مورد نیاز شرکت‌ها و کسب و کارهای تازه تاسیس را تامین کند. هدف اصلی دل از این اقدام، تامین بودجه لازم این کسب و کار‌ها برای دسترسی به فناوری‌های مورد نیاز است.
بر اساس این گزارش، تحلیل گران معتقدند اقدام دل نشانه اهمیت کسب و کارهای کوچک و متوسط هم برای این شرکت و هم برای اقتصاد آمریکا است. مقامات شرکت دل در توضیح اقدام خود به گزارش موسسه پژوهشی تی سی سی استناد کرده‌اند که در آن بر نقش کسب و کارهای کوچک در اشتغال زایی تاکید شده است. در این گزارش آمده است که ۴۰ درصد از فرصت‌های شغلی جدید در هر سال فقط از یک درصد از شرکت‌های دارای کارایی بالا سرچشمه می‌گیرند. موسسه تحقیقاتی مک کینزی نیز در گزارشی خاطرنشان کرده است که کسب و کارهای کوچک اینترنتی در مقایسه با کسب و کارهایی که در زمینه فناوری ضعیف‌تر هستند، فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد کرده‌اند.
شرکت دل نیز چندی است می‌کوشد خود را از یک سازنده محصولات رایانه‌ای به یکی از عرضه کنندگان مطرح راهکارهای کسب و کار در دنیای آی تی تبدیل کند. از این جهت کسب و کارهای کوچک برای این شرکت اهمیت بسیار زیادی دارند. در سه ماه اول سال جاری میلادی درآمدی که شرکت دل از کسب و کارهای بزرگ کسب می‌کرد، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش یافت بود. اما درآمد این شرکت در بخش کسب و کارهای کوچک و متوسط با ۴ درصد افزایش به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده بود.