ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

شرکت باکس خدمات پردازش ابری خود را با راهکارهای CRM سیلزفورس یکپارچه کرد

شرکت باکس خدمات پردازش ابری خود را با راهکارهای CRM سیلزفورس یکپارچه کرد

همکاران سیستم- شرکت باکس که صاحب خدمات پردازش ابری دراپ باکس است، از یکپارچه‏‌سازی خدمات خود با راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شرکت سیلزفورس خبر داده است.
به گزارش وب‏‌سایت cio-today، شرکت باکس برای افزایش توانمندی رقابتی خود در بازار محصولات پردازش ابری اقدام به یکپارچه‏‌سازی خدمات خود با راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری شرکت سیلزفورس کرده است. بنا بر اعلام شرکت باکس، این قابلیت به کاربران اجازه می‌‏دهد در محیط‏‌های پردازش ابری با سهولت بیشتری به محتواهای کسب و کار خود دسترسی داشته باشند.
تحلیل‏گران معتقدند یکپارچه‏‌سازی بین خدمات این دو شرکت برای باکس از اهمیت بیشتری برخوردار است تا برای سیلزفورس، هر چند که هر دو از آن سود خواهند برد.
قابلیت یکپارچه‏‌سازی بین این راهکار‌ها از طریق خدماتی که باکس امبد (Box Embed) نام دارد و تحت فناوری HTML۵ است، عرضه شده است. کسب و کارهای مشتری راهکارهای سیلزفورس هم‌‏اکنون می‌‏توانند نسخه یکپارچه‏‌سازی‏‌شده محصولات باکس را از پایگاه AppExchange دریافت کند. این پایگاه در واقع نوعی اپ استور است که از سوی شرکت سیلزفورس راه‏‌اندازی شده است.
اپ اکسچینج شرکت سیلزفورس در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین پایگاه‏‌های عرضه نرم‌‏افزارهای کسب و کار است که بیش ۱۸۰۰ نرم‌‏افزار بر روی آن عرضه شده است و ۷. ۱ میلیون نفر از مشتریان سیلزفورس آن را بر روی رایانه‏‌های خود نصب کرده‏‌اند. شرکت باکس نیز خدمات خود را در قالب نرم‏‌افزارهای همراه (اپ) برای ابزارهای تحت سیستم‏‌های عامل مختلفی مثل اندروید، آی او اس و ویندوز فون عرضه کرده است.
شرکت باکس پیش از این خدمات خود را بر روی پلت فرم شرکت نت سوئیت و گوگل اپ نیز عرضه کرده بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *