شرکت آماوزن کتابخوان کیندل را به روز کرد

همکاران سیستم- شرکت آمازون در تلاش برای ارتقای کتابخوان‌های کیندل خود نسخه به روز شده‌ای از میان افزار این دستگاه‌ها را وارد بازار کرده است. آمازون در به روز کردن این کتابخوان کوشیده است با افزایش وضوح متن، کار مطالعه را برای کاربران آسان‌تر کند.
به گزارش وب سایت digitaltrends، شرکت آمازون از انتشار نسخه میان افزار (فریم ویر) جدیدی خبر داده است که همه دارندگان کیندل‌های ۷۹ دلاری می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. مهم‌ترین تغییری که آمازون در این نسخه داده است، ارتقای فونت متون این کتابخوان است. این فونت به خاطر برخورداری از کنتراست بیشتر کار خواندن کتاب‌ها و متون دیجیتالی را آسان‌تر می‌کند.
بر اساس این گزارش، تیم توسعه دهنده نرم افزاری کیندل ادعا کرده‌اند که این فونت می‌تواند تجربه کتابخوانی بر روی این کتابخوان را شبیه تجربه خواندن متون کاغذی و چاپی کند. نسخه جدید این میان افزار علاوه بر تغییر فونت متون، از فرمت نرم افزاری جدید کیندل که به فرمت ۸ یا KF۸ معروف است، نیز پشتیبانی می‌کند. این فرمت جدید با فناوری HTML۵ سازگار است و به آمازون اجازه می‌دهد تا از صفحه بندی‌های پیچیده تری برای متون کیندل استفاده کند.
یکی از ویژگی‌های نسخه به روز شده کتابخوان کیندل این است که کار مطالعه متون مصوری مثل کتاب‌های کمیک و کتاب‌های کودکان را آسان‌تر کرده است. ویژگی دیگر این نسخه جدید این است که امکان کنترل محتوای کیندل را برای والدین ممکن می‌سازد. مثلاً یک کاربر قبل از اینکه بخواهد کتابخوان کیندل خود را در اختیار دیگران قرار دهد، می‌تواند دسترسی به برخی از کتاب‌ها یا متون موجود در فروشگاه مجازی کیندل را مسدود کند. وی همچنین می‌تواند برخی از کتاب‌های دانلود شده بر روی کتابخوان خود را مخفی کند.
دارندگان کیندل از هم اکنون می‌توانند با اتصال کتابخوان خود به یک رایانه از طریق کابل یو اس بی، نسخه بروز شده این میان افزار را دانلود کنند؛ در غیر این صورت باید منتظر بمانند تا شرکت آمازون این میان افزار به روز شده را از طریق شبکه‌های Wi-Fi هم در اختیار آن‌ها قرار دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *