شرکت‌های آی تی هندی باعث اشتغال زایی و رشد اقتصاد در آمریکا می‌شوند

شرکت‌های آی تی هندی باعث اشتغال زایی و رشد اقتصاد در آمریکا می‌شوند

همکاران سیستم- شرکت‌های آی تی هندی تاکنون توانسته‌اند هزاران فرصت شغلی در آمریکا ایجاد کنند و باعث رشد اقتصاد این کشور شوند. این‌ها نتایج مطالعه جدیدی است که توسط انجمن ملی شرکت‌های نرم افزاری و خدماتی (ناسکام) انجام گرفته است.
به گزارش وب سایت eweek مطالعه ناسکام نشان می‌دهد علیرغم بالا بودن نرخ بیکاری در آمریکا، تعداد نیروی کاری که به استخدام شرکت‌های آی تی هندی درآمده‌اند در پنج سال گذشته دو برابر شده است. این شرکت‌ها در این مدت توانسته‌اند ۱۰۷ هزار فرصت شغلی جدید در آمریکا به وجود آورند. برآورد‌ها حکایت از آن دارد که این فرصت‌های شغلی رفته رفته به بیش از ۲۸۰ هزار مورد خواهد رسید. موسسه سیاستگذاری اقتصادی در آمریکا نیز دریافته است هر شغل مستقیم می‌تواند به طور متوسط ۱. ۶شغل غیرمستقیم نیز به اکوسیستم اقتصادی هر منتطقه بیفزاید.
این مطالعه که «سهم شرکت‌های آی تی هندی در اقتصاد آمریکا» نام دارد با استناد به آمار و ارقام رسمی آمریکا نشان می‌دهد که فقط در سال ۲۰۱۰ سرمایه گذاری شرکت‌های هندی در این کشور در مقایسه با سال قبل از آن بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است. بر اساس این گزارش حجم تبادلات تجاری بین دو کشور در ۲۰ سال گذشته هشت برابر شده است.
براساس این مطالعه، شرکت‌های آی تی هندی در پنج سال گذشته بیش از ۱۵ میلیارد دلار مالیات به خزانه دولت آمریکا پرداخته‌اند. این شرکت‌ها همچنین در این مدت ۵ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید ۱۲۸ شرکت آمریکایی کرده‌اند که خرید این شرکت‌ها نیز به حفظ و ثبات هزاران فرصت شغلی در آمریکا کمک زیادی کرده است. در سال مالی ۲۰۱۰ ادغام شرکت‌های آمریکایی در شرکت‌های هندی در مقایسه با سال قبل از آن ۵۴ درصد رشد داشته است. این رقم در مورد سال ۲۰۰۹ چیزی در حدود ۴۱ درصد است.
این مطالعه همچنین نشان می‌دهد حضور شرکت‌های آی تی هندی در آمریکا باعث شده است هزینه خدمات عمومی در این کشور کاهش یابد، نظام بهداشت و درمان بهبود یابد و حتی خدمات و کالاهایی که استفاده روزمره دارد به قیمت پایین تری در اختیار شهروندان آمریکایی قرار گیرد.