سیسکو راهکار جدیدی برای ارتقا امنیت شبکه‏ عرضه کرد

سیسکو راهکار جدیدی برای ارتقا امنیت شبکه‏ عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت سیسکو برای ارتقا امنیت شبکه پایگاه‏های داده، راهکار نرم‏افزاری جدیدی عرضه کرده است.

به گزارش وب سایت eweek، شرکت سیسکو که بزرگ‌ترین عرضه‏کننده راهکار‌ها و تجهیزات شبکه‏ای دنیا محسوب می‌‏شود، از عرضه راهکار جدیدی برای ارتقا امنیت شبکه‏های رایانه‏ای پایگاه‏های داده‏ای خبر داده است. این راهکار در واقع نوعی پلتفرم است که در اختیار توسعه‏دهندگان نرم‏افزاری قرار می‌‏گیرد و آن‌ها به کمک آن می‌‏توانند نرم‏افزارهای امنیتی مورد نیاز این شبکه‏‌ها را طراحی کنند.

شرکت سیسکو این راهکار را با استفاده از پلتفرم پی ایکس گرید (pxGrid) خود طراحی کرده است. توسعه‏دهندگان نرم‏افزاری به کمک این پلتفرم می‌‏توانند نرم‏افزارهای امنیتی لازم برای موتورهای تشخیص هویت (ISE) را طراحی کنند. این پلتفرم می‌‏تواند قابلیت‏های جدیدی به موتورهای تشخیص هویت بیفزاید تا کار اشتراک اطلاعات در شبکه‏های سیسکو را با امنیت بیشتری انجام دهند. یکی از قابلیت‏های این پلتفرم این است که نوع ابزارهایی که مجازند به یک شبکه متصل شوند و نحوه فعالیت آن‌ها در داخل شبکه را نیز مشخص می‌‏کند.

براساس این گزارش، راهکار جدید سیسکو به شرکت‏‌ها و سازمان‏های کاربر اجازه می‌‏دهد کنترل بیشتری بر روی شبکه‏‌ها و پایگاه‏های داده خود داشته باشند. راهکار‌ها و پلتفرم‏هایی از این دست به‏‌ویژه زمانی مهم است که استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار روند فزاینده‏ای را به خود گرفته و علیرغم همه مزایایی که دارد، تهدیدات و چالش‏هایی را نیز متوجه امنیت کسب و کار‌ها کرده است.

این پلتفرم به شرکت‏های طرف سوم اجازه می‌‏دهد تا برای محصولات شبکه‏ای سیسکو راهکارهای امنیتی طراحی و عرضه کنند. به گفته مقامات سیسکو، این راهکار جدید در حال حاضر فقط در دسترس شرکایی است که از موتور تشخیص هویت این شرکت استفاده می‌‏کنند. فروشندگان راهکارهای شبکه‏ای نیز از سال ۲۰۱۴ این راهکار را وارد استانداردهای نرم‏افزاری خود خواهند کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *