فایرفاکس به سیستم رمز عبور تصادفی مجهز شد

همکاران سیستم – شرکت موزیلا سیستم جدید تولید رمزهای عبور تصادفی را به مرورگر اینترنتی فایرفاکس اضافه کرد. شرکت گوگل از پاییز 2018 سیستم مشابه را به مرورگر اینترنتی کروم و دیگر مرورگرهای مبتنی بر موتور Chromium اضافه کرد و از نسخه «کروم 69» این فناوری در اختیار کاربران قرار گرفت.

پیش‌بینی شده است سیستم تولید رمزهای عبور تصادفی در فایرفاکس از نسخه «فایرفاکس 69» به صورت عمومی در اختیار همه کاربران قرار گیرد. شرکت موزیلا تصمیم دارد این نسخه از مرورگر اینترنتی خود را اوایل سپتامبر روانه بازار کند و بنابراین می‌توان گفت عرضه فناوری مذکور یک سال پس از «کروم 69» صورت می‌گیرد.

سیستم تولید رمزهای عبور تصادفی فقط برای ویرایش Firefox Nightly عرضه می‌شود. این نسخه ویژه در اصل ویرایش آزمایشی فایرفاکس پیش از عرضه عمومی آن است.

زمانی که «فایرفاکس 69» روانه بازار شود، سیستم تولید رمزهای عبور تصادفی در بخش تنظیمات در قیمت «حریم شخصی و امنیت» در زیرمجموعه «ورود و رمز عبور» در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

با این وجود تا زمانی که سرویس مذکور به صورت عمومی عرضه شود، کاربران Firefox Nightly می‌توانند با تغییر در تنظیمات مرورگر اینترنتی خود این قابلیت را فعال کنند. این تغییر برای این دسته از کاربران در قسمت about:config در بخش آدرس اینترنتی مرورگر مذکور فعال می‌شود.

منبع: zdnet