ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

سیستم‌های ویژه Dell برای کار با اینترنت اشیاء

سیستم‌های ویژه Dell برای کار با اینترنت اشیاء

همکاران سیستم – شرکت دل (Dell) نوع جدیدی از رایانه‌های صنعتی تولید و عرضه کرده که برای کار در حوزه اینترنت اشیاء بسیار مناسب است. به گزارش ZDNet، این دستگاه‌ها که Embedded Box PC ۵۰۰۰ Series و Embedded Box PC ۳۰۰۰ Series نام دارد، در نمایشگاه Embedded World آلمان معرفی شده است.

تفاوت عمده این دو سیستم در پردازشگر آنهاست.در مدل ۳۰۰۰ Series از پردازشگر Atom اینتل که برای کار در فضای محدود طراحی شده استفاده شده است. دستگاه‌های ۵۰۰۰ Series توسط پردازشگرهای Core-i اینتل نیرو گرفته که برای استفاده در رایانه‌های صنعتی و به کارگیری از خدمات فضای اینترنت اشیاء مناسب است.

رایانه‌های (Embedded) به سیستم‌هایی گفته می‌شود که برای عملیاتی مشخص تعبیه شده است، و در نقطه مقابل آن رایانه‌های شخصی است که چندمنظوره هستند.
بر اساس این گزارش، با توجه به ادامه سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه اینترنت اشیاء، پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار رایانه‌های نهفته، تا سال ۲۰۱۹ به ۵.۱ میلیارد دلار برسد.
کاربرد عمده دستگاه‌های Embedded Box PC در محیط‌های صنعتی است و پشتیبانی شرکت دل از این سیستم‌ها و ارائه خدمات به‌روزرسانی، باعث می‌شود آن واحدهای صنعتی بتوانند همگام با تحولاتی که در حوزه اینترنت اشیاء پیش می‌آید، حرکت کنند.
بنا به اعلام شرکت دل، این دستگاه‌ها در ژوئن امسال در برخی کشورهای مشخص عرضه خواهد شد. در این رایانه‌ها، سیستم عامل Windows ۷ Pro، Windows ۷ Embedded، Windows ۱۰ Pro و Windows ۱۰ IoT Enterprise LTSB یا سیستم عامل‌های اوبونتو نصب می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *