سیاست‌های دل برای عرضه خدمات پردازش ابری تغییر کرد

سیاست‌های دل برای عرضه خدمات پردازش ابری تغییر کرد

همکاران سیستم- شرکت دل قصد دارد استراتژی‌های خود در زمینه ارایه خدمات پردازش ابری عمومی را تغییر دهد و از این پس به‌جای تلاش‌های داخلی برای توسعه سیستم پردازش ابری OpenStack که مبتنی بر فناوری VMware ساخته شده است، این وظیفه را به شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزاری واگذار کند.

به گزارش وب سایت eweek، دل به صورت رسمی در تاریخ 20 می اعلام کرد که طرح Cloud Partner Program با برخی شرکای اولیه در آمریکای شمالی از جمله Joyent، ScaleMatrix و ZeroLag آغاز شده است. در این طرح دل به عنوان تنها منبع ارایه دهنده فناوری‌های پردازش ابری عمومی باقی می‌ماند و سه شرکت دیگر به آن در تولید این فناوری‌ها کمک می‌کنند.

شرکت دل قصد دارد ارایه طرح چندگانه خدمات پردازش ابری عمومی خود را که هم‌اکنون عرضه می‌شود، متوقف کند و در عوض طرح Cloud Partner Program را به اجرا برساند.

این اقدام نه تنها باعث می‌شود که دل از رقابت مستقیم با ابزارهایی مانند Amazon Web Services خارج شود، بلکه مقامات این شرکت اعلام کردند که از این طریق می‌توانند قابلیت‌ها و امکانات بیشتری را در اختیار مشتریان خود بگذارند. آن‌ها توضیح دادند که در این طرح جدید دل به عنوان نقطه مرکزی برای توسعه و کنترل برنامه‌ها فعالیت می‌کند.

“نامدی اوراکوو”(Nnamdi Orakwue) مدیر مرکز Dell Cloud طی بیانیه‌ای توضیح داد: «بسیاری از مشتریان دل قصد دارند میزان استفاده از ابزارهای پردازش ابری را افزایش دهند. اما به منظور کسب تمامی مزایای این ابزار، آن‌ها می‌خواهند برنامه‌های مورد نظر خود را از شرکت‌های مختلف دریافت کنند و ابزارهایی انعطاف‌پذیر در اختیار داشته باشند تا بتوانند آن‌ها را روی پلتفورم‌ها و مدل‌های مختلف به کار برند».

لازم به ذکر است که شرکت دل طی چند سال گذشته همواره از عرضه “زیرساخت‌های – به‌عنوان – خدمات”(IaaS) مبتنی بر پلتفورم متن‌باز مبتنی بر فضای پردازش ابری OpenStack خبر داده بود. این شرکت در سال 2011 میلادی از آغاز همکاری‌های خود با شرکت VMware در حوزه خدمات پردازش ابری عمومی خبر داد که بر اساس آن قرار شد دل پلتفورم vCloud شرکت VMware را در پایگاه های داده خود مورد استفاده قرار دهد.

اما در حال حاضر این ابزارها با برنامه کلی همکاری دل با شرکت‌های توسعه دهنده نرم‌افزاری جایگزین شده است و از این پس مشتریان می‌توانند فناوری‌های مختلف را که برای آن‌ها بهترین گزینه محسوب می‌شود، در اختیار بگیرند.