سونی برای رقابت با اپل قیمت رایانه‌های لوحی خود را صد دلار کاهش داد

سونی برای رقابت با اپل قیمت رایانه‌های لوحی خود را صد دلار کاهش داد

همکاران سیستم- شرکت سونی برای رقابت با اپل قیمت رایانه لوحی مدل S خود را صد دلار کاهش داده است. سونی با این اقدام می کوشد با استیلای رایانه لوحی آی‌پد بر بازار رایانه های لوحی مبارزه کند.

فروشگاه اینترنتی سونی هم اکنون قیمت رایانه لوحی 16 گیگابایتی مدل S خود را 399.99 دلار و قیمت 32 گیگابایتی آن را 499.99 دلار اعلام کرده است. کاهش قیمت تنها ابتکار سونی برای رقابت با اپل نبوده است. این شرکت برای اینکه قابلیت رایانه‌های لوحی خود در زمینه بازی‌های رایانه ای و توانمندی‌های چندرسانه ای آن را به کاربران ثابت کند، چندین بازی رایگان را به کاربران خود هدیه داده است و آنها را برای مدت 180 روز به طور رایگان عضو پایگاه موسیقی یاهو کرده است.

این شرکت ماه قبل نیز اعلام کرده بود نسخه جدید سیستم عامل اندروید را به زودی برای رایانه‌های لوحی مدل S و P خود عرضه خواهد کرد، اما زمان دقیق آن را اعلام نکرده است.

هنوز معلوم نیست که آیا در بازار پررقابت رایانه‌های لوحی، قیمت ارزان تر جایگاه برتری به شرکت سونی خواهد بخشید یا نه. این شرکت اخیراً از اتخاذ راهبردی جدیدی با نام «راهبرد صفحات چهارگانه» خبر داده بود که بر مبنای آن همزمان در چهار صنعت تولید تلویزیون، گوشی هوشمند، لپ تاپ و رایانه لوحی فعالیت خواهد کرد.

سونی در سال اخیر در صنعت تولید دستگاه‌های تلویزیون متحمل ضرر و زیان سنگینی شد، به طوری که برآورد می شود این شرکت در سال 2011 بیش از 1.15 میلیارد دلار در این بازار ضرر کرده باشد و حالا که برای جبران این شکست‌ها وارد به طور همزمان وارد چند صنعت مختلف شده است، از رقابت با شرکت‌های بزرگی که بازار هر کدام از این صنایع را در کنترل خود دارند، گریزی ندارد. البته این را هم باید اضافه کرد که سونی فقط بر سر رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند با شرکت اپل رقابت نمی‌کند؛ مدتی قبل خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل قصد دارد تلویزیونی بسازد که مجهز به قابلیت اجرای فرمان‌های صوتی (شبیه نرم افزار Siri در آیفون) است. ظاهراً سونی که ناچار است در چند جبهه با اپل بجنگد، از هیچ تلاشی برای پیروزی در این نبرد کوتاهی نمی‌کند، حتی از کاهش صد دلاری قیمت محصولاتش.

Slashgear