سود چند میلیارد دلاری اوراکل از محل خدمات رایانش ابری

سود چند میلیارد دلاری اوراکل از محل خدمات رایانش ابری

همکاران سیستم – درآمد شرکت اوراکل از سود عرضه خدمات رایانش ابری و نرم‌افزارهای درون سازمانی ۷.۴ میلیارد دلار اعلام شده است و سود ناشی از خدمات SaaS و PaaS به تنهایی یک میلیارد دلار بوده است. 

به گزارش وب‌سایت CIO Dive، سفرا کتز (Safra Catz) مدیر شرکت اوراکل در بیانیه‌ای که در سایت این شرکت منتشر شده، سودآوری Cloud برای اوراکل را «رشد بیش از تصور» خواند و گفت سود خدمات SaaS و PaaS با رشد ۸۵ درصدی خود توانسته ارزش بیزینس ابری اوراکل را به ۵ میلیارد دلار برساند.

لری الیسون (Larry Ellison) مدیر عامل شرکت اوراکل نیز گفت نسل دوم IaaS ما، نسبت به خدمات وب آمازون سریع‌تر و کم هزینه‌تر است. 

وی افزود: در حال حاضر بزرگترین مشتریان ما می‌توانند WorkLoadهای پایگاه داده اوراکل‌شان را که بسیار بزرگ و حیاتی هستند در Oracle Cloud اجرا کنند؛ در حالی که انجام چنین کاری در Amazon Cloud کاملاً غیرممکن است. 

بر اساس این گزارش، اوراکل با شدت بخشیدن به تلاش‌های خود در حوزه ارائه خدمات ابری، می‌کوشد با شرکت‌های بزرگی همچون آمازون، مایکروسافت، گوگل و آی‌بی‌ام رقابت کند. 

چندی پیش مدیر عامل اوراکل که در جریان نشست OpenWorld سخن می‌گفت، با اشاره به طرح‌هایی که در حوزه IaaS برای رقابت شدید با آمازون در دست اجرا دارد، مدعی شد دوران رهبری آمازون سر آمده است و این شرکت در آینده با رقبای سرسختی روبرو خواهد بود.