سه‌چهارم مردم سرقت‌های اینترنتی را اجتناب‌ ناپذیر می‌دانند

همکاران سیستم – تمام روش‌هایی که ممکن است باعث شود قربانی جرایم سایبری شوید را به خاطر بیاورید. آیا موردی در بین آنها یافت می‌شود که ابتلا به آن را اجتناب ناپذیر بدانید و به این نتیجه برسید که تحت هر شرایطی در مقابل آن تسلیم خواهید شد؟ تقریبا می‌توان گفت در همه سناریوهای مطرح شده حتی روش نزدیک به اجتناب ناپذیر هم وجود ندارد و فقط در این زمینه می‌توان به یک استثنای بزرگ اشاره کرد: سرقت هویت. این اتفاق باعث می‌شود اطلاعات شما به صورت آنلاین برای همگان منتشر شود.

«کلکسیون 1» مجموعه‌ای متشکل از 773 میلیون آدرس پست الکترونیکی به همراه 22 میلیون رمز عبور تنها بخشی از یک پایگاه داده بزرگ محسوب می‌شود که 3.5 میلیارد داده مربوط به کاربران را در خود جا داده است و هم اکنون تمامی آنها به صورت آنلاین منتشر شده‌اند. این اتفاق که بزرگترین نقص اطلاعات عمومی از نظر حجم داده‌های لو رفته محسوب می‌شود، نشان می‌دهد که شما نمی‌تواند در مورد حریم شخصی در سوابق آنلاین خود چندان هم اطمینان داشته باشید.

شرکت «ای‌آرپی مائسترو» در دسامبر 2018 مطالعه‌ای را روی 2 هزار آمریکایی بین سنین 18 تا 82 سال انجام داد تا دریابد داده‌های آنلاین تا چه اندازه برای مردم اهمیت دارد. مرکز یاد شده تصمیم داشت با این اتفاق در جریان تجربیات و درک مردم از جرایم اینترنتی قرار بگیرد و همچنین تعریف کاربران از سرقت هویت اطلاعاتی را مشخص کند.

طی این مطالعه 76 درصد مردم آمریک اعلام کردند که معتقدند قربانی جرایم سایبری و سرقت هویت شدن اجتناب ناپذیر است و خواسته یا ناخواسته آنها درگیر این اتفاق خواهند شد. در این میان 48 درصد مردم توضیح دادند که در مورد این اتفاق هیچ گونه نگرانی ندارند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *