سهم فناوری‏های پردازش ابری از سیستم‏های اداری افزایش می‏یابد

سهم فناوری‏های پردازش ابری از سیستم‏های اداری افزایش می‏یابد

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت گارتنر نشان می‏دهد امسال حدود 8 درصد از بازار سیستم‏های اداری (آفیس) در اختیار محصولات تحت پردازش ابری است و این رقم تا سال 2017 به 33 درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش گارتنر، در حال حاضر سیستم‏های اداری تحت پردازش ابری دارای 50 میلیون کاربر هستند که این رقم معادل 8 درصد از کل کاربران سیستم‏های اداری است. این شرکت پژوهشی پیش‏بینی کرده است گرایش به سیستم‏های اداری تحت پردازش ابری از نیمه اول سال 2015 شتاب بیشتری به خود گیرد و تا سال 2017 به 33 درصد برسد.

برآوردهای گارتنر نشان می‏دهد تعداد کاربران سیستم‏های اداری تحت فناوری پردازش ابری تا سال 2022 به 60 درصد (695 میلیون نفر) خواهد رسید.

تحلیلگران این شرکت پژوهشی اعلام کرده‏اند تا سال 2017 حدود 10 درصد از ایمیل‏های ویژه کسب و کارها از طریق فناوری‏های پردازش ابری و یا الگوی عرضه نرم‏افزار در قالب خدمات (SaaS) ارائه خواهد شد. به گفته این تحلیل‏گران، ایمیل یکی از مهمترین ابزارهای کار جمعی در دنیای کسب و کارها است، اما ابزارهای دیگری مثل سایت‏های گروهی و اجتماعات مجازی نیز رفته رفته از اهمیت و برجستگی بیشتری برخوردار خواهد شد.

بنا بر این برآوردها، تعداد ابزار و وسایلی که کارکنان کسب و کارها از آنها برای استفاده از خدمات پردازش ابری استفاده می‏کنند، نیز در حال افزایش است. در سال 2007 که اولین نسل سیستم‏های اداری تحت پردازش ابری به بازار عرضه شد، هر کاربر به طور متوسط فقط از یک ابزار برای اتصال به سیستم‏های تحت پردازش ابری استفاده می‏کرد، اما هم اکنون تعداد این ابزارها به 4 عدد رسیده است.