سهم فناوری‏های پردازش ابری از سیستم‏های اداری افزایش می‏یابد

سهم فناوری‏های پردازش ابری از سیستم‏های اداری افزایش می‏یابد

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت گارتنر نشان می‏دهد امسال حدود ۸ درصد از بازار سیستم‏های اداری (آفیس) در اختیار محصولات تحت پردازش ابری است و این رقم تا سال ۲۰۱۷ به ۳۳ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش گارتنر، در حال حاضر سیستم‏های اداری تحت پردازش ابری دارای ۵۰ میلیون کاربر هستند که این رقم معادل ۸ درصد از کل کاربران سیستم‏های اداری است. این شرکت پژوهشی پیش‏بینی کرده است گرایش به سیستم‏های اداری تحت پردازش ابری از نیمه اول سال ۲۰۱۵ شتاب بیشتری به خود گیرد و تا سال ۲۰۱۷ به ۳۳ درصد برسد.

برآوردهای گارتنر نشان می‏دهد تعداد کاربران سیستم‏های اداری تحت فناوری پردازش ابری تا سال ۲۰۲۲ به ۶۰ درصد (۶۹۵ میلیون نفر) خواهد رسید.

تحلیلگران این شرکت پژوهشی اعلام کرده‏اند تا سال ۲۰۱۷ حدود ۱۰ درصد از ایمیل‏های ویژه کسب و کارها از طریق فناوری‏های پردازش ابری و یا الگوی عرضه نرم‏افزار در قالب خدمات (SaaS) ارائه خواهد شد. به گفته این تحلیل‏گران، ایمیل یکی از مهمترین ابزارهای کار جمعی در دنیای کسب و کارها است، اما ابزارهای دیگری مثل سایت‏های گروهی و اجتماعات مجازی نیز رفته رفته از اهمیت و برجستگی بیشتری برخوردار خواهد شد.

بنا بر این برآوردها، تعداد ابزار و وسایلی که کارکنان کسب و کارها از آنها برای استفاده از خدمات پردازش ابری استفاده می‏کنند، نیز در حال افزایش است. در سال ۲۰۰۷ که اولین نسل سیستم‏های اداری تحت پردازش ابری به بازار عرضه شد، هر کاربر به طور متوسط فقط از یک ابزار برای اتصال به سیستم‏های تحت پردازش ابری استفاده می‏کرد، اما هم اکنون تعداد این ابزارها به ۴ عدد رسیده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *