سرمایه‌گذاری 13 میلیارد دلاری فیس‌بوک برای ایمنی کارمندان

شرکت فیس‌بوک با انتشار گزارشی اعلام کرد در بازه زمانی پنج سال گذشته بیش از 13 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده  تا «ایمنی و امنیت» را برای کارمندان خود برقرار کند و حدود 40 هزار نیروی کار جدید را در اختیار بگیرد.

در پی انتشار گزارش «وال استریت ژورنال» در هفته گذشته، فیسبوک اطلاعات مذکور را روی وبلاگ رسمی خود منتشر کرد و توضیح داد که این شرکت از تاثیرات منفی پلتفرم خود روی کاربران آگاه است و به خوبی می‌داند که برای رفع اشکالات موجود به قدر کافی اقدامات لازم را انجام نداده است. این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که مسایل امنیتی و ایمنی تا چه اندازه برای فیسبوک مهم بوده است.

از جمله مباحثی که در گزارش وال استریت ژورنال به آن پرداخته شده می‌توان به نقض حریم خصوصی کاربران، ناتوانی در مقابله با اطلاعات غلط به ویژه در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، فضای نامناسب شبکه اجتماعی اینستاگرام برای دختران جوان و مستثنی بودن برخی کاربران ممتاز از قوانین کلی فیس‌بوک اشاره کرد.

فیس‌بوک در مطلب وبلاگی خود نوشت: «نحوه برخورد شرکت‌های فناوری با مسائل پیچیده به شدت مورد بررسی قرار می‌یرد و در بیشتر موارد بدون زمینه مهم این بررسی‌ها انجام می‌شود. در این زمینه داستان‌های بیشتری وجود دارد. آنچه در این بحث به آن پرداخته نشده برخی از پیشرفت‌های مهم فیس‌بوک است که ما در قالب یک شرکت آنها را انجام دادیم و تاثیر مثبتی که در بسیاری از زمینه‌ها برجا گذاشتیم به چشم نیامده است».

منبع: itp