سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری اوراکل برای حمایت از مهارت‌های IT اروپا

سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری اوراکل برای حمایت از مهارت‌های IT اروپا

همکاران سیستم- شرکت اوراکل اعلام کرد با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱.۴ میلیارد دلار در نظر دارد به صورت مستقیم از مهارت‌ها و علوم مرتبط با رایانه در اروپا حمایت کند.

به گزارش وبسایت theinquirer، این رقم بخشی از سرمایه جامع ۳.۳ میلیارد دلاری اوراکل محسوب می‌شود که قرار است در این راستا در سراسر جهان پرداخت شود تا از این طریق مهارت‌های مرتبط با فناوری مورد پشتیبانی قرار بگیرند.

اوراکل اعلام کرد این سرمایه‌گذاری را در حالی انجام می‌دهد که کمیسیون اروپا و مرکز DIGITALEUROPE نیز طرح‌های مشابهی را در دست اجرا دارند. 

«جان هیگینس» مدیر مرکز DIGITALEUROPE در این خصوص گفت: «مهارت‌ها و تخصص‌های مرتبط با حوزه دیجیتال در اروپا بسیار حیاتی هستند و می‌توانند بستر نوآوری را فراهم کنند».

خروج تلاش‌هایی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته این است که یک گروه از شرکت‌های بزرگ شامل آمازون، اپل، گوگل، Sharp، Brother، سامسونگ، نوکیا، مایکروسافت و … در این زمینه فعالیت‌هایی را انجام داده‌اند و هم‌اکنون اوراکل نیز به جمع آنها پیوسته است.

هیگینس در این خصوص توضیح داد: «طی ده سال گذشته ما با درخواست زیاد برای کارمندانی مواجه بودیم که در حوزه علوم رایانه و مهارت‌های برنامه‌نویسی تخصص داشتند و میزان این تخصص‌ها سالانه رشد ۴ درصدی را تجربه کرد. تلاش اوراکل در این زمینه متخصصان علوم رایانه از کلاس‌های درس در اتحادیه اروپا را به فضای کاری وارد می‌کند».