سامسونگ به استیلای ۱۴ ساله نوکیا پایان داد

سامسونگ به استیلای 14 ساله نوکیا پایان داد

همکاران سیستم- نظرسنجی خبرگزاری رویترز از تحلیلگران بازار فناوری‌های همراه نشان می‌دهد شرکت کره ای سامسونگ توانسته با فروش بیش از ۸۸ میلیون گوشی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ به استیلای ۱۴ ساله شرکت فنلاندی نوکیا بر این بازار خاتمه دهد.

به گزارش رویترز، برآوردهای تحلیلگران بازار حکایت از این دارد که سامسونگ در ماه‌های ژانویه تا مارس سال جاری توانسته بیش از ۸۸ میلیون گوشی بفروشد. این در حالی است که شرکت نوکیا چندی پیش فروش سه ماهه اول خود در سال جاری را ۸۳ میلیون گوشی اعلام کرده بود.

شرکت سامسونگ هنوز خبری در مورد فروش سه ماهه اول خود در سال جاری منتشر نکرده است اما قصد دارد به‌زودی گزارش فروش خود را در این دوره سه ماهه به رسانه ها اعلام کند.

نوکیا ۱۴ سال است که بزرگترین فروشنده گوشی های همراه در سراسر جهان است. دلیل عمده فروش بالای نوکیا در این سال‌ها در اختیار گرفتن سطوح پایین بازار با عرضه گوشی‌های ارزان قیمت بود.

این شرکت در سال ۱۹۹۸ در بازار فناوری های همراه از موتورولا پیشی گرفت و تا قبل از سال ۲۰۰۷ که شرکت اپل گوشی آیفون خود را روانه بازار کرد بیش از ۴۰ درصد از این بازار را در اختیار خود داشت. حالا به نظر می رسد نوکیا این بار بازی را به سامسونگ باخته است.

در چند ماه اخیر نظرسنجی ها و تحلیل های مختلفی در مورد جایگاه نوکیا در بازار فناوری های همراه صورت گرفته است که همه آنها از افول نوکیا و پیش افتادن سامسونگ در این بازار خبر می‌دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *