ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

ساخت اولین گوشی بدون اسپیکر در ژاپن

همکاران سیستم- شرکت ژاپنی کیوسرا (Kyocera) یک گوشی تلفن همراه ساخته است که در آن برای انتقال صدا از ویبره استفاده می‌شود و به اسپیکر نیازی ندارد.
به گزارش وب سایت computerworld، شرکت کیوسرا در نمایشگاه محصولات بیسیم که در توکیوی ژاپن در حال برگزاری است، یک گوشی تلفن همراه ساخته است که در آن به جای استفاده از اسپیکر از فناوری پخش ویبره استفاده شده است. شرکت سازنده این گوشی گفته است این ابتکار به کاربران کمک می‌کند در محیط‌های شلوغ و پرسر و صدا به بهترین نحو بتواند از گوشی همراه خود استفاده کنند. براساس این گزارش، استفاده از گوشی بدون اسپیکر شرکت کیوسرا مستلزم این است که کاربر گوشی را به یک طرف صورت خود فشار دهد تا بتواند صدای طرف مکالمه خود را که از طریق ویبره پخش شده، بشنود. کاربرانی که در این نمایشگاه آن را امتحان کرده بودند، می‌توانستند صدای مکالمه طرف خود را در هیاهو و سروصدای ناشی از تجمع بازدیدکنندگان نمایشگاه به خوبی بشنوند.
در ساخت این گوشی از فناوری «گیرنده صوتی هوشمند» استفاده شده است. این گیرنده که در قسمت پایینی صفحه نمایش گوشی تعبیه شده است می‌تواند صدای طرف مقابل را به ویبره تبدیل و آن را پخش کند. البته این گوشی یک اسپیکر کوچک هم دارد که از آن برای پخش صدای زنگ گوشی و کارکردهایی از این قبیل استفاده می‌شود.
گوشی بدون اسپیکر شرکت کیوسرا تحت نسخه ۴ سیستم عامل اندروید کار می‌کند و دارای یک صفحه نمایش ۴ اینچی است. این گوشی که مجهز به یک دوربین ۸ مگاپیکلسی است، طوری ساخته شده که در برابر ضربه و آب مقاوم باشد.
گفتنی است شرکت‌های ژاپنی از قبیل کیوسرا تلاش می‌کنند با عرضه گوشی‌های عجیب و جالب خود را از سایر سازندگان گوشی‌های هوشمند متمایز کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *