زنگ خطر برای کمبود متخصصان زبان‌های «جاوا» و «پایتون»

همکاران سیستم – توسعه دهندگان نرم‌افزار که مهارت استفاده از زبان‌های برنامه‌ نویسی «جاوا» و «پایتون» را دارند، از جمله افرادی محسوب می‌شوند که شناسایی و استخدام آنها برای کسب و کارهای بریتانیایی بسیار دشوار است و بر اساس گزارش‌های جدید، کمبود این تخصص فراتر از پایتخت انگلستان رفته است.

در آخرین بررسی صورت گرفته توسط مراکز «هاروی ناش» و KPMG حدود دو سوم مدیران اطلاعاتی شرکت‌ها اعلام کردند برای شناسایی و استخدام کارمندان متناسب با نیازهای خود با مشکل مواجه شده‌اند و این مشکل به جز کسب و کارهای مستقر در پایتخت، گریبانگیر دیگر شرکت‌ها در نقاط مختلف بریتانیا هم شده است.

«دیوید ساوِیج» مدیرعامل شرکت «هاروی ناش» در این خصوص توضیح داد کارفرمایان بزرگترین کمبود مهارت‌های مورد نیاز خود را مربوط به حوزه علوم و تحلیل داده می‌دانند. او اظهار داشت با توجه به افزایش درخواست برای به کارگیری کارشناسان علوم داده و کمبود متخصصان ماهر در این زمینه و البته رویکردهای علمی ارایه شده در این حوزه، برای به کارگیری استعدادها در این عرصه مشکلات بیشماری وجود دارد و باید توجه داشت هیچ راه مشخصی برای افزایش تعداد متخصصان در این زمینه در دسترس نیست.

او گفت: «علاوه بر موارد یاد شده، ما همچنان شاهد افزایش درخواست برای استخدام کارشناسان حوزه DevOps  و کارشناسان توسعه پردازش ابری از جمله خدمات Azure  و Dynamics هستیم. در بخش نرم‌افزار بیشترین درخواست برای استخدام کارشناسان حوزه جاوا، پایتون و ری‌اَکت صورت گرفته است».

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *