روزانه ۸۵۰ هزار گوشی اندرویدی در سراسر جهان فعال می‌شود

روزانه 850 هزار گوشی اندرویدی در سراسر جهان فعال می‌شود

همکاران سیستم- روزانه ۸۵۰ هزار گوشی هوشمند اندرویدی در سراسر جهان فعال می‌شود. این خبر را اندی رابین، معاون ارشد واحد محتواهای دیجیتال و فناوری‌های همراه گوگل در یکی از وبلاگ‌های رسمی این شرکت اعلام کرده است.

وی همچنین نوشته است هم اکنون بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه اندرویدی در سراسر جهان فعال است و بیش از ۴۵۰ هزار نرم افزار کاربردی سازگار با این سیستم عامل در فروشگاه‌های مجازی مشهور به اندروید مارکت در دسترس کاربران قرار دارد.

به گزارش وب سایت ITworld اندی رابین، که به اعلام آمار و ارقام گزارش‌های مربوط به رشد سیستم عامل اندروید معروف است، ماه گذشته گفته بود روزانه ۵۰۰ هزار دستگاه اندرویدی در سراسر جهان فعال می شود. وی شش ماه قبل از آن این رقم را روزانه ۳۰۰ هزار دستگاه اعلام کرده بود. این گزارشها از استقبال گسترده و روزافزون مصرف کنندگان از ابزارها و دستگاه های تحت سیستم عامل اندروید حکایت دارد.

گوگل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۰ اعلام کرده بود روزانه ۶۵ هزار گوشی اندرویدی در سراسر جهان فعال می شود، اما حالا این رقم به بیش از ۸۵۰ هزار دستگاه در روز رسیده است.

شرکت پژوهشی گارتنر نیز در اواخر سال گذشته اعلام کرده بود که اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل در سراسر جهان است و نیمی از گوشی‌هایی که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ به فروش رفته است، با سیستم عامل اندروید کار می کند.

گفتنی است شرکت گوگل در سال ۲۰۰۷ سیستم عامل اندروید را به صورت منبع باز وارد بازار کرد. از آن زمان به بعد بسیاری از برندهای مشهور همچون موتورولا، اچ تی سی، ال جی، سونی اریکسون و غیره از این سیستم عامل برای گوشی‌های هوشمند خود استفاده می کنند. گوگل در اواخر سال گذشته میلادی نیز نسخه به روز شده ای از اندروید را وارد بازار کرد که به IceCream Sandwich یا بستنی حصیری معروف است.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *