رقابت اوراکل و Salesforce در حوزه نرم‌افزارهای سازمانی

رقابت اوراکل و Salesforce در حوزه نرم‌افزارهای سازمانی

همکاران سیستم- شرکت اوراکل از بزرگترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سازمانی در جهان بار دیگر قصد دارد رقابت‌های خود را با شرکت Salesforce.com گسترش دهد. این شرکت که مدتی قبل نرم‌افزار Fusion CRM را در قالب «نرم‌افزار‌ به‌عنوان‌ خدمات» عرضه کرده بود، هم‌ اکنون در حال عرضه مجموعه سرویس‌های یکپارچه برای همکاری‌های سازمانی است که Oracle Social Network نام دارد و قرار است با نرم‌افزار Chatter شرکت Salesforce.com رقابت کند.

نرم‌افزار Chatter از زمان ورود خود به بازار در ژوئن 2010 به یکی از محصولات محبوب شرکت Salesforce تبدیل شده است. این نرم‌افزار به گروه تولیدکننده در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف امکان راه‌اندازی بخش ویژه معرفی خود و محصولات را می‌دهد، تخصص‌های لازم در سازمان را شناسایی می‌کند، با مشتریان ارتباط برقرار می‌کند، قرار ملاقات هماهنگ می‌کند و قرارداد به امضا می‌رساند و راهکارهای لازم برای رقابت با شرکت‌های رقیب را ارایه می‌دهد.

این نرم‌افزار به‌ازای هر کاربر در هر ماه 15 دلار هزینه دارد و مشتریان ابزارهای Salesforce.com CRM و Force.com از آن به عنوان یک ابزار رایگان برای ارتقای قابلیت‌های سازمانی خود استفاده می‌کنند و یا با پرداخت ماهانه 15 دلار به‌ازای هر کاربر نسخه Plus آن را در اختیار می‌گیرند. مارک بِنیوف، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد که بخش قابل ملاحظه‌ای از 80 هزار مشتری شرکت Salesforce هم‌اکنون از این ابزار استفاده می‌کنند.

 در این میان ابزار Oracle Social Network نیز سرویس‌های مشابهی را ارایه می‌دهد. این ابزار اطلاعات لازم را بر اساس ابزارهای Oracle Fusion CRM و Fusion Human Capital Management در اختیار کاربران موجود روی شبکه سازمانی می‌گذارد. این ابزار ابزاری مشابه تالارهای گفت‌وگو در اختیار کاربران سازمانی می‌گذارد که بسیار ایمن‌تر از نسخه‌های آنلاین از جمله فیس‌بوک و توئیتر است. این محصول همچنین امکان جمع‌آوری اطلاعات لازم در رابطه با یک پروژه یا قرارداد را از پایگاه داده اوراکل فراهم می‌کند.

فایل‌ها در این ابزار جدید از طریق سرویس OSN به اشتراک گذاشته می‌شوند و اسناد نیز از طریق مدیران و همکاران در سطوح مختلف ایجاد می‌شوند. این ابزار همچنین به یک بخش جست‌وجوگر مجهز شده است تا اطلاعات لازم مربوط به یک پروژه را به راحتی از منابع شرکت در اختیار کارمندان بگذارد.

 این اطلاعات در صفحه Oracle OSN در سایت اینترنتی این شرکت منتشر شده و هنوز مشخصات بیشتری در مورد این محصول منتشر نشده است.

informationweek