رضایت ۹۲ درصد مدیران ارشد سازمان‌ها از تحلیل کلان‌داده‌ها

رضایت ۹۲ درصد مدیران ارشد سازمان‌ها از تحلیل کلان‌داده‌ها

همکاران سیستم- مرکز مشاوره‌ای Accenture بر اساس نتایج حاصل از جدیدترین مطالعه خود اعلام کرد، بیشتر مدیران ارشد شرکت‌ها از پروژه‌های انجام شده در زمینه کلان‌داده‌ها ابراز رضایت می‌کنند.
به گزارش وبسایت Techworld، در این تحقیق ۱۰۰۰ مدیر ارشد در سازمان‌های بزرگ در سراسر جهان مورد نظرسنجی قرار گرفتند و در پایان ۹۲ درصد آن‌ها اعلام کردند که از نتایج به‌دست آمده برای اجرای پروژه‌های مربوط به کلان‌داده‌ها ابراز رضایت می‌کنند و ۸۹ درصد آن‌ها هم اظهار داشتند که کلان‌داده‌ها برای نقل‌وانتقالات دیجیتالی در کسب‌وکاری که انجام می‌دهند »خیلی مهم» یا «بسیار مهم» است.
این بررسی همچنین نشان داد ۸۲ درصد مدیران ارشدی که در سطح C سازمان قرار دارند به همراه مدیران مرکز فناوری سازمان به این نتیجه رسیده‌اند که “کلان‌داده‌ها می‌توانند یک منبع ارزشی قابل ملاحظه برای سازمان محسوب شوند”.
«نارندرا مولانی»(Narendra Mulani) مدیر تحقیقات Accenture در این خصوص گفت: «اگر سازمان‌ها به جای تاکید بر پتانسیل موجود در نتایج حاصل از تحلیل کلان‌داده‌ها به مزایایی از جمله افزایش درآمد، افزایش وفاداری مشتریان و افزایش کارآمدی عملیات‌های سازمانی توجه کنند، می‌توانند بهره اصلی را از این فرایند ببرند».
او توضیح داد: «آن‌ها به این شناخت می‌رسند که کلان‌داده‌ها یکی از اصول اصلی برای نقل‌وانتقالات دیجیتالی محسوب می‌شود».
مرکز Accenture توضیح داد که به عنوان مثال، شرکت‌های مخابراتی ژاپنی با به‌کارگیری اطلاعات مربوط به ویژگی‌های مشتری و منطقه جغرافیایی او که از مراکز عرضه‌کننده خدمات Wi-Fi به‌دست می‌آید، پلتفورمی را در اختیار شرکت‌های زیرمجموعه خود قرار می‌دهند که خدمات تبلیغات موبایلی به صورت ویژه و مبتنی بر زمان‌بندی‌های مشخص در اختیار مشترکان آن‌ها قرار می‌گیرد.
علاوه بر این، شرکت‌های عرضه‌کننده آب و برق شهری در بریتانیا از حسگرهایی که در لوله‌های آب قرار داده شده است اطلاعاتی را به‌دست می‌آورند که به‌صورت لحظه‌ای و در آنِ واحد آن‌ها را تحلیل می‌کنند و از این طریق خدمات خود بهتر در اختیار هر یک از شهروندان می‌گذارند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *