رشد 73 درصدی کلاهبرداری‌های اینترنتی در استرالیا

«شاین الیوت» مدر اجرایی گروه استرالیا و نیوزیلند (ANZ) اعلام کرد «کمیته دایمی اقتصاد» را تشویق کرده تا نیاز به افزایش آگاهی در کارمندان را در اولویت قرار دهد و همچنین برای جلوگیری از روند رو به رشد کلاهبرداری‌های سایبری، اقدامات گسترده‌تری را در صنعت و دولت انجام دهد.

الیوت به عنوان مقام ارشد این کمیته که در حال بررسی چهار بانک اصلی و سایر موسسات مالی استرالیا و نیوزیلند است تاکید کرد که در هشت ماه نخست سال 2021 میلادی میزان کلاهبرداری‌های سایبری در این منطقه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 73 درصد افزایش یافته است.

در این بازه زمانی مراکز خرده فروشی در استرالیا و نیوزیلند در مجموع 77 میلیون دلار استرالیا به کلاهبرداران اینترنتی پرداخت کردند که از این مبلغ بانک‌های استرالیایی موفق شدند 19 میلیون دلار را جبران کنند.

او همچنین اظهار داشت که در منطقه استرالیا و نیوزیلند (ANZ) بیش از 15 میلیون پست الکترونیکی مخرب در هر ماه مسدود می‌شود و ماهانه حدود 15 تا 20 میلیون حمله به وبسایت این گروه وارد می‌شود که از جمله آنها می‌توان به حملات DDoS اشاره کرد.

او در ادامه گفت: «از رایج‌ترین و موفق‌ترین نوع کلاهبرداری‌ها می‌توان به دسترسی مجرمان به رایانه‌های مشتری و دستگاه‌ها اشاره کرد. ما همچنین شاهد افزایش سالانه 53 درصدی کلاهبرداری‌ها در بخش سرمایه‌گذاری بودیم که بخش اعظم این اتفاقات به ارزهای رمزنگاری شده مربوط می‌شود».

منبع: zdnet