رشد 64 درصدی درآمدهای فصلی Alibaba از خدمات ابری

«Alibaba» که بزرگترین فروشگاه اینترنتی چین محسوب می‌شود و یکی از قطب‌های توسعه دهنده خدمات رایانش ابری در این کشور نام گرفته است فصل دوم سال جاری میلادی را با موفقیت پشت‌سر گذاشت و مجموع درآمدها و سود خالص این شرکت از پیش‌بینی‌های کارشناسان هم فراتر رفت و این اتفاق به واسطه موفقیت‌های فراوان شرکت «علی‌بابا» در عرصه خدمات پردازش ابری صورت گرفت.
«علی‌بابا» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در فصل دوم امسال مجموع درآمدهای آن نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 40 درصدی را تجربه کرد تا با این رقم شرکت مذکور 119 میلیارد یوان (16.7 میلیارد دلار) درصد کسب کند و به ازای هر سهام خود 3.85 دلار سود به دست آورد. در این گزارش مشخص شد درآمدهای غیرحسابرسی شده (non-GAAP) شرکت «Alibaba» برای سه ماهه دوم امسال نسبت به سال گذشته رشد 36 درصدی را تجربه کرده است.
کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند مجموع درآمدهای این شرکت چینی در فصل دوم سال مالی جاری به 116.8 میلیارد یوان برسد. سود خالص «Alibaba» در این بازه زمانی منتهی به سپتامبر 2019 حدود 72 هزار و 540 میلیارد یوان معادل 10.1 میلیارد دلار برآورد شد.
درآمد شرکت «Alibaba» از بخش خدمات رابری در این فصل رشد 64 درصدی راتجربه کرد تا به رقم 9291 میلیارد یوان معادل 1.3 میلیارد دلار برسد. این کمپانی توضیح داد افزایش درخواست برای استفاده از خدمات ابری «علی‌بابا» مهم‌ترین عاملی بوده است که درآمد به‌ازای هر کاربر را افزایش داده است. لازم به ذکر است در آگوست سال جاری 59 درصد تمام کمپیانی‌های ثبت شده در کشور چین مشتری خدمات پردازش ابری Alibaba Cloud بودند.

منبع: ZDnet