رشد ۶۰ درصدی حملات سایبری در نیمه نخست ۲۰۱۹

همکاران سیستم – به کارگیری بدافزارها با هدف جمع آوری و سو‌ءاستفاده از داده‌های دیجیتالی کاربران که به صورت جامع با نام سرقت رمز عبور شناخته می‌شود طی سال ۲۰۱۹ میلادی رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز امنیتی کسپرسکی، تعداد کاربرانی که هدف سارقان اینترنتی قرار گرفتند در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی کمتر از ۶۰۰ هزار نفر بوده است که این رقم طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی به ۹۴۰ هزار کاربران افزایش یافت.

ابزارهای سرقت رمز عبور (PSW) یکی از صلاح‌های معمول در حملات سایبری محسوب می‌شوند تا بتوانند وارد حریم شخصی کاربران شوند. این دسته از نرم‌افزارهای مخرب و آلوده داده‌ها را به صورت مستقیم از مرورگرهای اینترنتی کاربران دریافت می‌کنند و برای این کار روش‌های مختلف را در اختیار می‌گیرند. این اطلاعات معمولا بسیار حساس هستند و جزییات مختلف را برای ورود به حساب‌های کاربری آنلاین شامل می‌شوند و البته، اطلاعات مربوط به حساب‌های مالی و بانکی نظیر رمزهای عبور ذخیره شده، اطلاعات تکمیل خودکار در سایت‌ها، و جزییات کارت‌های بانکی برای پرداخت‌های آنلاین را شامل می‌شوند.

به همین منظور برخی خانواده‌های این نرم‌افزارهای مخرب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند فایل‌های کوکی در مرورگرهای اینترنتی را سرقت کنند و همچنین امکان سرقت فایل‌های کاربر از یک منطقه مشخص مانند دسکتاپ رایانه او را نیز دارند. همچنین این بدافزارها قادر هستند فایل‌های مربوط به اپلیکیشن‌های کاربردی از جمله خدمات پیام رسان را نیز در اختیار بگیرند.

منبع: itp

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *