رشد 4. 1 درصدی بازار نرم افزارهای ذخیره داده در سه ماهه سوم سال جاری

همکاران سیستم- نتایج یکی از پژوهش‌های موسسه داده‌های بین المللی (آی دی سی) نشان می‌دهد که بازار نرم افزارهای ذخیره داده در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 4. 1 درصد رشد داشته است.
به گزارش وب سایت آی دی سی، بازار نرم افزارهای ذخیره داده در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ در مجموع 46. 3 میلیارد دلار درآمد نصیب عرضه کنندگان این نرم افزار‌ها کرده است که این رقم در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ حدود 4. 1 درصد رشد داشته است.
اریک شپارد، مدیر پژوهش‌های مربوط به نرم افزارهای ذخیره داده در موسسه آی دی سی در این باره گفته است: رشد کلی بازار نرم افزارهای ذخیره داده از کاهش سرمایه گذاری‌ها در بخش نرم افزارهای آرشیوبندی، زیرساخت‌های ذخیره داده و نرم افزارهای ذخیره فایل‌های پشتیبان تاثیر پذیرفته است. اما در مقابل رشد سرمایه گذاری‌ها در بخش نرم افزارهای بازیابی و پشتیبانی از داده‌ها و نرم افزارهای مدیریت ابزار ذخیره سازی این تاثیرات را خنثی کرده است.
بر اساس این گزارش، شرکت‌های ای ‌ام سی، سایمانتک و آی بی ‌ام بر‌ترین عرضه کنندگان بازار نرم افزارهای ذخیره داده در سه ماهه سوم سال جاری بوده‌اند. آی دی سی سهم این سه شرکت از این بازار را به ترتیب 3. 25 درصد، 8. 14درصد و 7. 14 برآورد کرده است. شرکت‌های کام ولت (CommVault) و هیتاچی نیز در این مدت بیشترین رشد درآمدی را تجربه کرده‌اند. نرخ رشد درآمدی شرکت کام ولت 8. 21 درصد و رشد درآمدی هیتاچی نیز 2. 10 درصد برآورد شده است.
نتایج مطالعه آی دی سی نشان می‌دهد درآمد حاصل از فروش نرم افزارهای بازیابی و پشتیبانی از داده‌ها با نرخ رشد سالانه 3. 4 درصد به رقم 24. 1 میلیارد دلار رسیده است در حالی که درآمدهای حاصل از فروش نرم افزارهای مدیریت ابزارهای ذخیره سازی با نرخ رشد سالانه 1. 5 درصد به 6. 625 میلیون دلار رسیده است.