رشد 14.4 درصدی بازار راهکارهای دورحضوری و ویدئوکنفرانس در سه ماهه اول سال 2012

همکاران سیستم- یافته‌‌های پژوهشی شرکت آی دی سی نشان می‌دهد رشد بازار راهکارهای دورحضوری (Telepresence) و ویدئوکنفرانس در سه ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با سال قبل با شتاب کمتری ادامه یافته است.

به گزارش وب سایت شرکت پژوهشی داده‌های بین المللی (IDC) بازار راهکارهای دورحضوری و ویدئوکنفرانس در سه ماهه اول سال 2012 در مقایسه ما سه دوره سه ماهه سال 2011 حدود 14.4 درصد رشد داشته است. این در حالی است که نرخ رشد این راهکارها در سال قبل به ترتیب 23 و 25 درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، بازار راهکارهای دورحضوری و ویدئو کنفرانس در سه ماهه اول سال 2012 در مقایسه با سه ماهه چهارم سال 2011 حدود 21 درصد کاهش داشته است. آی دی سی علت این کاهش را تغییرات فصلی بازار دانسته است.

این یافته‌ها نشان می‌دهد فروش راهکارهای تک مدار (single-codec) در این بازار راهکارهای دورحضوری و ویدئوکنفرانس در سه ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 28.5 و 52.5 درصد رشد داشته است. اما در مقابل، بازار راهکارهای چند مدار (multi-codec) رشد بسیار کمتری داشته است. راهکارهای دورحضوری در این مدت 38.5 درصد رشد و راهکارهای ویدئوکنفرانس 2.8 درصد رشد داشته است.

ریچ کاستلو، یکی از تحلیل‌گران ارشد شرکت آی دی سی گفته است: «بازار راهکارهای دورحضوری کمی دیر از فناوری‌های تصویری دارای کیفیت اچ دی و ظهور جایگزین‌های ویدئویی جدید برای مشتریان تاثیر پذیرفته است. با این همه ما همچنان انتظار داریم این بازار در بقیه ماه‌های سال رشد بیشتری را دنبال کند. یکپارچه‌سازی سیستم‌های ارتباطی و راهکارهای جمعی و افزایش توانایی و نفوذ کاربران فناوری‌های همراه و دسکتاپی از جمله عواملی است که آی دی سی برای رشد این بازارها به آن چشم دوخته است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *