رشد ۱۲٫۵ درصدی درآمد بازار جهانی نرم‌افزارهای CRM در سال ۲۰۱۲

رشد 12.5 درصدی درآمد بازار جهانی نرم‌افزارهای CRM در سال 2012

همکاران سیستم- به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر، ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در سال ۲۰۱۲ میلادی به ۱۸ میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به درآمد ۱۶ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۱ رشد ۱۲٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش وب سایت ababj، “جوان کوریا”(Joanne Correia) مدیر مرکز تحقیقاتی گارتنر در این خصوص گفت: «در سال ۲۰۱۲ رقابت میان شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارهای CRM بسیار افزایش یافت و بازیگران برتر این عرصه سعی کردند ضریب نفوذ خود در گستره جهانی را افزایش دهند و سازگاری بیشتری با شرکت‌های متوسط و بزرگ برقرار کنند».

او توضیح داد: «میزان رشد بازار جهانی ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری طی سال ۲۰۱۲ میلادی نسبت به تمامی نرم‌افزارهای سازمانی ۳ برابر بیشتر بود و این امر نشان داد که چگونه ابزارهای CRM خود را با این روند تطبیق داد‌ه‌اند».

در این سال شرکت‌ها از تولید نرم‌افزارهای – به‌عنوان – خدمات(SaaS) بسیار بهره بردند که به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر، ۴۰ درصد درآمد جهانی نرم‌افزارهای CRM در سال ۲۰۱۲ به این قبیل ابزارها اختصاص یافت و سازمان‌ها در اندازه‌های مختلف سعی کردند به کمک آن‌ها، این قبیل نرم افزارها را آسان‌تر جایگزین نرم‌افزارهای پیشین خود کنند.

این گزارش نشان داد که ۵ شرکت برتر تولیدکننده ابزارهای CRM در سال ۲۰۱۲ میلادی موفق شدند در مجموع ۵۰ درصد از کل درآمد این بازار را به خود اختصاص دهند. شرکت Salesforce.com در این دوره زمانی توانست با پشت‌سر گذاشتن SAP به بزرگترین شرکت در عرصه نرم‌افزارهای CRM تبدیل شود و مجموع درآمدهای آن از فروش نرم افزارهای CRM به بیش از ۲٫۵ میلیارد دلار برسد.

در جایگاه دوم این لیست شرکت SAP قرار داشت که میزان رشد آن در بازار آمریکا کمتر از یک درصد بود که این مسئله در پی کاهش ارزش واحد پولی یورو و شرایط حاکم بر دلار بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *