رشد ۷۸ درصدی سرقت داده‌ها در سال ۲۰۱۴

رشد ۷۸ درصدی سرقت داده‌ها در سال ۲۰۱۴

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‌دهد سال گذشته میلادی بیش از یک میلیارد رکورد داده به سرقت رفته است که علت اصلی آن پایین بودن سطح امنیت اطلاعات بوده است.به گزارش وب‌سایت zdnet، بر اساس یافته‌های شرکت گمالتو (Gemalto) که خدمات امنیتی برای کسب و کارها عرضه می‌کند، سال گذشته میلادی بیش از یک میلیارد رکورد داده به سرقت رفته است که این سرقت حاصل ۱۵۰۰ مورد سرقت و نشت داده‌ها بوده است. بر اساس محاسبات پژوهشگران، نشت داده‌ها در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۹ درصد و سرقت داده‌ها نیز ۷۸ درصد رشد داشته است.

پژوهشگران معتقدند نقایص امنیتی مهم‌ترین عامل این میزان از سرقت و نشت داده‌ها در سال ۲۰۱۴ بوده است. این امر باعث شده بود امنیت اطلاعات به یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها در سال ۲۰۱۴ تبدیل شود. نشت داده‌ها شرکت جی پی مورگان، غول بانکداری آمریکا و شرکت فروشگاهی تارگت از جمله مهم‌ترین موارد نشت اطلاعات در تاریخ آمریکا بوده است که هر دو در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاده است. سرقت ۸۰ میلیون رکورد اطلاعات یکی از شرکت‌های بیمه سلامت در آمریکا به نام آنتم (Anthem) نیز باعث شده است این نگرانی‌ها امسال نیز پابرجا باشد.

گفتنی است بر اساس این گزارش، مهم‌ترین انگیزه هکرها و مجرمان از سرقت اطلاعات در درجه اول سرقت هویت بوده است و نه انگیزه‌های مالی.