رشد ۷۱ درصدی درآمد خدمات ابری آمازون در سال ۲۰۱۵

رشد ۷۱ درصدی درآمد خدمات ابری آمازون در سال ۲۰۱۵

همکاران سیستم- شرکت آمازون با انتشار گزارش مالی خود مربوط به فصل چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی با دلایل بیشتر نشان داد که در تعریف دوباره عصر دیجیتال برای کاربران جهانی گام‌های بلند برداشته است.به گزارش وبسایت informationweek،  این شرکت برای ارایه سرویس‌های مختلف به کاربران سرمایه‌گذاری‌های فراوان کرده و البته در این دوره زمانی اندکی از پیش‌بینی‌های قبلی کارشناسان اقتصادی وال استریت کمتر درآمد به دست آورده است. البته واحد ارایه خدمات پردازش ابری آمازون موسوم به AWS در این دوره زمانی سه ماهه بسیار موفق عمل کرده است.
مجموع درآمدهای آمازون برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۰۷ میلیارد دلار محاسبه شد که این رقم نسبت به درآمد ۸۹ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۴ رشد ۲۰ درصدی را نشان داد. در فصل چهارم سال گذشته درآمدهای شرکت آمازون به ۳۵.۷۵ میلیارد دلار رسید که این رقم هم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۲۲ درصدی را ثابت کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که بدون در نظر گرفتن نوسانات نامطلوب نرخ ارز خارجی مجموع درآمدهای سالانه این شرکت رشد ۲۶ درصدی را تجربه کرده است.
سود خالص آمازون در سال ۲۰۱۵ میلادی ۵۹۶ میلیون دلار محاسبه شد که با این روند می‌توان گفت شرکت مذکور به‌ازای هر سهام خود ۱.۲۵ دلار سود کرد. در سال ۲۰۱۴ میلادی آمازون ضرر خالص ۲۴۱ دلاری معادل ۵۲ سنت به‌ازای هر سهام را تجربه کرد.
واحد توسعه خدمات پردازش ابری آمازون (AWS) نقطه قوت این شرکت در سه ماهه پایانی ۲۰۱۵ بود. این واحد همچنان به فعالیت‌های رقابتی خود با موفقیت ادامه داد. مجموع درآمدهای این بخش از شرکت آمازون در فصل چهارم سال قبل ۲.۴ میلیارد دلار محاسبه شد که این رقم رشد ۶۹ درصدی نسبت به سه ماهه پایانی ۲۰۱۴ را نشان داد. مرکز AWS طی سال ۲۰۱۵ میلادی در مجموع درآمدی بالغ بر ۷.۹ میلیارد دلار به دست آورد که این رقم رشد ۷۱.۷ درصدی نسبت به درآمد ۴.۶ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۴ را نشان داد.