رشد ۶.۳ درصدی بازار نرم‌افزارهای ذخیره داده در سه ماهه دوم ۲۰۱۴

رشد ۶.۳ درصدی بازار نرم‌افزارهای ذخیره داده در سه ماهه دوم ۲۰۱۴

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی داده‌های بین‌المللی IDC نشان می‌دهد بازار نرم‌افزارهای ذخیره داده در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به ۳.۸ میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش IDC، بازار نرم‌افزارهای ذخیره داده در سه ماهه دوم امسال با ۶.۳ درصد رشد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ۳.۸ میلیارد دلار رسیده است. این برآوردها حکایت از آن دارد که شرکت‌های EMC، IBM و Symantec برترین عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای ذخیره داده در این دوره بوده‌اند. سهم این سه شرکت از این بازار به ترتیب ۲۵.۹ درصد، ۱۶ درصد و ۱۳.۳ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، فروش نرم‌افزارهای بازیابی و پشتیبانی از داده‌ها در این مدت ۱۰.۲ درصد بیشتر از دوره مشابه پارسال بوده است و به ۱.۴۵ میلیارد دلار رسیده است. بازار نرم‌افزارهای زیرساخت‌های ذخیره داده نیز در این دوره با ۱۰.۸ درصد رشد به ۴۴۸ میلیون دلار رسیده است. بخش دیگر این بازار که IDC به برآورد آن پرداخته است بخش نرم‌افزارهای مدیریت ابزارها و ذخیره داده است که در این دوره با ۴.۱ درصد رشد به ۷۰۸ میلیون دلار رسیده است.

شرکت IDC در این گزارش همچنین به بررسی وضعیت بازار پلتفرم‌های ذخیرش تحت نرم‌افزار (SDS-P) پرداخته است و اعلام کرده است این بخش از بازار در این دوره بیش از ۱۵.۷ درصد رشد داشته است. فناوری SDS-P بخش جدیدی از بازار نرم‌افزارهای ذخیره داده است که به کمک آن می‌توان نسبت به ایجاد سیستم‌های ذخیرشی اقدام کرد. درآمد حاصل از فروش این پلت‌فرم‌ها ۳.۵ درصد از کل ارزش بازار نرم‌افزارهای ذخیره داده را به خود اختصاص داده است.