رشد ۶۰۰ درصدی تعداد نرم افزارهای موبایلی CRM تا سال ۲۰۱۴

رشد ۶۰۰ درصدی تعداد نرم افزارهای موبایلی CRM تا سال ۲۰۱۴

همکاران سیستم- نتایج حاصل از مطالعه جدید مرکز تحقیقاتی گارتنر نشان داد که از هم‌اکنون تا سال ۲۰۱۴ میلادی در بازار جهانی نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) تغییرات مهمی رخ خواهد داد.

به گزارش وب سایت itproportal، این مرکز تحقیقات IT  پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی در فروشگاه‌های مختلف اینترنتی در مجموع ۱۲۰۰ نوع ابزار موبایلی CRM موجود خواهد بود که این رقم برای سال گذشته بیشتر از ۲۰۰ نوع اعلام شد. با این روند، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که تعداد ابزارهای موبایلی CRM در سال ۲۰۱۴ میلادی رشد ۶۰۰ درصدی خواهد داشت.

“جان جاکوبس”(Johan Jacobs) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «بسیاری از سازمان‌ها قصد دارند خدمات مخصوص مشتریان خود را مبتنی بر پلتفورم‌های موبایلی گسترش دهند. اما واقعیت این است که از تمام ابزارهای موجود نمی‌توان یک نسخه موبایلی کارآمد و مناسب ساخت».

در حالی که تغییر روند در بازار جهانی نرم‌افزارهای CRM می‌تواند فرصت‌های رقابتی جدید را پیش‌روی تولیدکنندگان این ابزارها بگذارد، اما گارتنر بر این باور است که افزایش قابل ملاحظه درخواست بازار جهانی برای نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری کمبود نیروهای متخصص و ماهر در این زمینه را بیشتر نمایان می‌کند.

جاکوبس در ادامه توضیح داد: «بزرگان صنعت فناوری اطلاعات مزایای در دسترس بودن و کاربردی بودن ابزارها را مورد بررسی قرار می‌دهند. انتخاب نهایی برای در اختیار گرفتن یک مدل از این ابزارها به سیاست سازمان در حوزه گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی بستگی دارد».

گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است که بیش از نیمی از مجموع درآمد نرم‌افزارهای CRM در سال ۲۰۱۶ میلادی به نرم‌افزارهای – به عنوان – خدمات(SaaS) اختصاص خواهد یافت. در سال ۲۰۱۲ میلادی کمتر از ۳۹ درصد درآمد این بازار از بخش ابزارهای SaaS تامین شد که احتمال می‌رود این رقم تا پایان سال جاری میلادی به ۴۲ درصد برسد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *