رشد ۵۰ درصدی بازار پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‏‌های یکپارچه ذخیره‌‏سازی در سه ماهه دوم امسال

رشد ۵۰ درصدی بازار پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‏‌های یکپارچه ذخیره‌‏سازی در سه ماهه دوم امسال

همکاران سیستم- شرکت آی دی سی گزارش داده است که فروش پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‏‌های یکپارچه ذخیره‏‌سازی در سه ماهه دوم امسال ۵۰ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل بوده است.
به گزارش وب‌‏سایت idc، بازار جهانی پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‌‏های یکپارچه ذخیره‌‏سازی در سه ماهه دوم امسال با ۲. ۵۰ درصد رشد از مرز ۳. ۱ میلیارد دلار گذشته است. بنا بر این گزارش، رشد این بازار در این دوره باعث شده است ۶. ۵۲۹ پتابایت به ظرفیت ذخیره داده در سراسر جهان افزوده شود که این رقم ۶۰ درصد بیشتر از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ است.
بر اساس این گزارش، در بازار پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‌‏های یکپارچه بر‌ترین جایگاه به شرکت اوراکل تعلق دارد. اوراکل در سه ماهه دوم امسال توانسته است ۳. ۲۳ درصد (۹. ۳۰۵ میلیون دلار) از این بازار را از آن خود کند. البته امسال درآمد اوراکل از این بازار ۱. ۳۹ درصد افزایش داشته است، اما سهم آن به نسبت دوره مشابه سال قبل ۸. ۱ درصد کاهش داشته است. فروش نرم‏‌افزار‌ها یا سیستم‏‌های ویژه این پلت‏فرم‏‌ها در سه ماهه دوم امسال نیز با ۱. ۲۱ درصد رشد به ۵۳۹. ۴ میلیون دلار رسیده است. شرکت اوراکل در این بخش نیز بر‌ترین جایگاه را از آن خود کرده و توانسته ۷. ۵۶ درصد (۹. ۳۰۵ میلیون دلار) از این بازار را از آن خود کند.
شرکت‌‏های سیسکو و نت‏‌اَپ نیز که بر سر تولید پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‏‌های یکپارچه با یکدیگر شراکت می‌‏کنند، توانسته‌‏اند رتبه دوم بازار را از آن خود کنند. سهم این دو شرکت از این بازار ۴. ۱۵ درصد (۲۰۳ میلیون دلار) برآورد شده است. شرکت وی سی‌ ای (VCE) نیز با درآمد ۱۷۶ میلیون دلاری از این بازار (۴. ۱۳ درصد کل بازار) جایگاه سوم را به دست آورد. سایر شرکت‌‏های عرضه‏‌کننده نیز در مجموع ۹. ۴۷ درصد باقیمانده از بازار (۹. ۶۲۹ میلیون دلار) را از آن خود کرده‌‏اند.
پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‌‏های یکپارچه به مجموعه‌‏ای از سیستم‌‏های ذخیره‏‌سازی گفته می‌‏شود که سخت‏‌افزارهای سرور‌ها، سیستم‌‏های ذخیره بر روی دیسک، تجهیزات شبکه و نرم‌‏افزارهای پایه‏‌ای این سیستم‏‌ها و عناصر آن را در برمی‏‌گیرد.