رشد ۴۹ درصدی درآمدهای مایکروسافت از خدمات ابری

رشد ۴۹ درصدی درآمدهای مایکروسافت از خدمات ابری

همکاران سیستم- اقدام مایکروسافت برای انتقال همه خدمات خود به فضای پردازش ابری طی فصل گذشته بار دیگر برای این شرکت درآمدزایی کرد و در این راستا پلتفرم ابری Azure و مجموعه Office ۳۶۵ رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کردند.

به گزارش وبسایت pcworld، این شرکت توضیح داد طی سه ماه سوم سال جاری میلادی که در پایان سپتامبر به اتمام رسید مجموع درآمدهای آن ۲۰.۵ میلیارد دلار بود. سود خالص مایکروسافت در این دوره زمانی با کاهش ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۴.۹ میلیارد دلار به ۴.۷ میلیارد دلار رسید.

نتیجه این میزان درآمد تمرکز مایکروسافت بر بخش Intelligent Cloud بود که دو سیستم Azure و Windows Server را شامل می‌شود. همچنین بخش Productivity and Business Processes که Office ۳۶۵ و Dynamics را در زیرمجموعه خود قرار داده است طی دوره زمانی یاد شده با افزایش درآمدهای خود مواجه شد.

بخش Intelligent Cloud شرکت نرم‌افزاری مایکروسافت در فصل گذشته با افزایش ۸ درصدی موفق شد ۶.۴ میلیارد دلار درآمد کسب کند و مجموع درآمدهای Productivity and Business نیز با رشد ۶ درصدی به ۶.۷ میلیارد دلار رسید.

این گزارش یک نشان مثبت دیگر در راستای فعالیت‌های مایکروسافت برای توسعه خدمات پردازش ابری محسوب می‌شود و باعث شده است این شرکت در دوره زمانی یاد شده مجموع درآمدهای خود از بخش خدمات پردازش ابری را ۴۹ درصد افزایش دهد. مایکروسافت همچنان به افزایش درآمدهای خود در این بخش ادامه می‌دهد و تمرکز بیشتری بر پلتفرم پردازش ابری عمومی خود دارد.